Editura Niculescu Tati puternici, fiice puternice. 10 secrete pe care orice tata ar trebui sa le stie - Meg Meeker

Editura: Niculescu

Autor: Meg Meeker

Anul publicării: 2016

ISBN: 978-606-380-058-0

Stoc epuizat
Cod Produs: 9786063800580 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Intr-o lume din ce in ce mai schimbatoare si complicata, parintilor – si tatilor in special – le este din ce in ce mai greu sa se conecteze emotional cu fiicele lor. Dr. Meg Meeker, pediatru cu peste 20 de ani de experienta, ne dezvaluie secretele unei relatii tata – fiica reusite. Pentru a deveni un adult matur emotional, implinit si fericit, o fiica are nevoie de iubirea, protectia, curajul, intelepciunea si indrumarea tatalui ei. inca de timpuriu in dezvoltarea psihologica a copilului, legatura dintre tata si copil este puternica, indiferent daca tatal constientizeaza asta sau nu.

Dr. Meeker a scris aceasta carte pentru a-i ajuta pe tati sa comunice mai usor cu fiicele lor, sa le descifreze tainele sufletesti si sa le ajute sa depaseasca provocarile proprii fiecarei etape a vietii lor. Cu rabdare, ambitie si determinare, sta in puterea ta, ca parinte, sa-ti ajuti fiica sa aiba o viata fericita. Recompensele vor fi pe masura!

„Plina de asigurari si sfaturi, aceasta carte este un ghid care vine in ajutorul tatilor ingrijorati, abordand subiecte delicate.”
National Review

„Observatiile dr. Meeker sunt actuale, relevante si, deseori, emotionante. Daca va preocupa impactul pe care societatea zilelor noastre il are asupra copiilor si cel pe care parintii, in special tatii, il au asupra experientei fiicelor lor, nu puteti rata aceasta carte.”
Dr. Armand M. Nicholi,
Harvard Medical School