Editura Corint Ajuta-l sa scrie si sa citeasca! Ghidurile Usborne pentru parinti - Fiona Chandler

Editura: Corint

Autor: Fiona Chandler

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-872-385-3

Cod Produs: 9786068723853 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Pentru viitorul succes al copilului (la scoala si in societate), putine lucruri sunt mai importante decat dobandirea deprinderilor de a citi si a scrie corect. Dar, oare, de la ce varsta trebuie sa incerce un parinte sa il imprieteneasca pe cel mic cu lumea cartilor? E posibil ca invatarea cititului si a scrisului sa devina distractiva? Pana la ce varsta trebuie sa i se citeasca micutului? Cartea reuseste sa raspunda la acestea si la multe alte intrebari pe care si le pot pune parintii. Iar numeroasele jocuri si activitati propuse de autoare se vor dovedi nu doar utile celor mici, ci si extraordinar de amuzante pentru intreaga familie.

Seria GHIDURILE USBORNE PENTRU PARINTI este gata sa raspunda celor mai dificile intrebari pe care si le pot pune aceia care se ocupa de cresterea si ingrijirea copiilor: cum imi pot petrece timpul impreuna cu copilul meu intr-un mod placut, dar si instructiv? Cum sa-l fac sa evite mofturile la masa? Cum sa-l obisnuiesc cu olita si sa-l fac sa renunte la scutece? De la ce varsta ar trebui sa incerc sa-l imprietenesc cu cartile?
  • Ajuta-l sa scrie si sa citeasca! Ghidurile Usborne pentru parinti - Fiona Chandler