Editura ALL SCHWARTZ. Principiile chirurgiei. Editia a X-a

ISBN: 978-606-587-305-6

Stoc limitat
Cod Produs: 9786065873056 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cel mai important text de chirurgie din lume – actualizat, incluzand asistenta chirurgicala moderna bazata pe dovezi si ghidarea in leadership pentru medicii rezidenti si chirurgii practicieni.

A X-a editie a tratatului Schwartz – Principiile chirurgiei mentine abordarea fara egal a fundamentelor chirurgiei, aducand in atentie tehnologiile noi. Am intrat in noua era a chirurgiei, in care chirurgia minim invaziva, chirurgia robotica si utilizarea computerelor si a informatiei genomice au imbunatatit rezultatele si au ameliorat calitatea vietii pacientilor. Tinand cont de aceste progrese, toate capitolele au fost actualizate, cu accent pe asistenta chirurgicala moderna, bazata pe dovezi. Un capitol nou, foarte interesant - „Principiile fundamentale ale instruirii in domeniul leadershipului pentru specialitatea chirurgie” - extinde domeniul cartii dincolo de sala de operatie, pentru a determina dezvoltarea actuala a chirurgilor. De asemenea, aceasta editie este imbogatita cu o serie de autori internationali si un capitol nou, privind Chirurgia mondiala. Mai mult ca niciodata, Schwartz – Principiile chirurgiei are anvergura internationala – un compendiu de cunostinte si tehnici ale celor mai buni chirurgi din lume.

CARACTERISTICI

Mai relevant din punct de vedere clinic decat pana acum, cu accent pe discutiile de inalta tinuta despre diagnosticul si tratamentul afectiunilor chirurgicale, ordonate in functie de sistemele de organe si specialitatile chirurgicale.
Continutul este sustinut de puncte-cheie dispuse in casete, figuri anatomice detaliate, algoritmi de diagnostic si management, precum si referinte-cheie.
Design aspectuos, complet color.
8 materiale video de inalta calitate
Repararea laparoscopica a herniei inghinale
Transplantul renal
Colecistectomia laparoscopica
Tiroidectomia
Colectomia dreapta
Colectomia sigmoidiana
Repararea laparoscopica a herniei incizionale
Separarea posterioara deschisa a componentelor
  • SCHWARTZ. Principiile chirurgiei. Editia a X-a

CARACTERISTICI

Design aspectuos, complet color.
8 materiale video de inalta calitate
Repararea laparoscopica a herniei inghinale