Editura Corint Jaclyn Hyde - Annabeth Bondor-Stone, Connor White

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-793-659-9

Cod Produs: 9786067936599 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Jaclyn Hyde cauta perfectiunea in tot ceea ce face. La sfarsitul unei zile nu tocmai reusite, gaseste intr-un laborator intunecat si prafuit dintr-o casa abandonata formula Potiunii Perfectiunii si nu se poate abtine sa nu o incerce. Jaclyn devine Jackie. Din perfecta devine malefica. Jackie, aratarea cu gheare si ochi verzi, starneste haos peste tot si isi necajeste colegii, ruinandu-le spectacolul de teatru si intorcand scoala pe dos. Jaclyn este constienta de invazia lui Jakie si, impreuna cu prietenele ei cele mai bune, se straduieste din rasputeri sa revina la o stare normala, dupa ce afla ca nu e deloc bine sa fii perfectionist. O poveste captivanta care aminteste de celebra carte a lui Robert Louis Stevenson, Straniul caz al doctorului Jekyll si al domnului Hyde.
  • Jaclyn Hyde - Annabeth Bondor-Stone, Connor White

Annabeth Bondor-Stone si Connor White sunt autorii unor carti pentru copii foarte apreciate pentru umorul si pentru risipa de imaginatie: Shivers! The Pirate Who’s Afraid of Everything, Shivers! The Pirate Who’s Back in Bunny Slippers si Time Tracers: The Stolen Summers (aparute la prestigioasa editura HarperCollins). Amandoi au absolvit Northwestern University, apoi s-au mutat la New York, pentru a infuleca felii de pizza uriase, apoi la Los Angeles, unde s-au dedicat cu totul literaturii pentru copii. Annabeth si Connor calatoresc prin toata America pentru a le prezenta copiilor seria Shivers, si astfel pentru a le trezi interesul pentru carti.