Editura Paralela 45 Craciunul prin alte colturi ale lumii (editie cartonata) - Pavla Hanackova, Maria Neradova

Editura: Paralela 45

Autor: Pavla Hanackova, Maria Neradova

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-973-47-3101-5

Cod Produs: 9789734731015 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Pretutindeni dulciuri si prajituri care miros ademenitor, colinde, case frumos impodobite, mamici care gatesc bunatati si copii care asteapta cu nerabdare cadourile. Te-ai intrebat vreodata cum este sarbatorit Craciunul prin alte colturi ale lumii? Desi este celebrat peste tot in lume, exista multe diferente. In unele tari, de exemplu, copiii desfac cadourile in decembrie, iar in altele, in ianuarie. In unele zone, Craciunul este sarbatorit in principal din motive religioase, pe cand in altele este mai degraba o sarbatoare laica. Ai auzit vreodata de kallikantzari? Stii cine le aduce daruri copiilor din Finlanda? Stii oare ce este pan de jamón? Unde pot oamenii sa stea la plaja si sa inoate in mare de Craciun? Citeste aceasta carte si vei afla o multime de lucruri noi si interesante!
  • Craciunul prin alte colturi ale lumii (editie cartonata) - Pavla Hanackova, Maria Neradova