Editura Leda Edge Wicked. Volumul I. Ispita - Jennifer L. Armentrout

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-9740-02-6

Cod Produs: 9786069740026 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Lucrurile sunt pe cale sa o ia razna in New Orleans!

Ivy Morgan, in varsta de 22 de ani, nu este deloc o studenta obisnuita.

Ren Owens este ultima persoana careia Ivy ar vrea sa-i ingaduie sa-i tulbure viata. Tanarul e inalt _si fermecator, cu ochi verzi ca smaraldele si un zambet care cu siguranta a lasat nenumarate inimi frante in urma.

In plus, are abilitatea ciudata, aproape nefireasca, de-a o face pe Ivy sa tanjeasca dupa tot ce are el de oferit. Dar sa-l lase sa-i patrunda in suflet este aproape la fel de periculos ca vanatoarea nocturna de ucigasi cu sange-rece. Pierderea baiatului pe care l-a iubit in adolescenta aproape a distrus-o, dar pasiunea care se infiripa intre Ivy si Ren este de netagaduit. In adancul sufletului, tanara vrea si are nevoie de mai mult decat de a-si face datoria si a trai cu spaimele trecutului.

Totusi, pe masura ce se apropie de Ren, Ivy isi da seama ca nu este singura care ascunde secrete cumplite ce, odata aflate, ar putea spulbera legatura fragila dintre ei. Exista ceva ce Ren nu-i dezvaluie, iar ea nu reuseste sa decida ce ii pare mai periculos. Sa fie fiintele misterioase care ameninta sa distruga orasul sau barbatul care i-a cucerit pe neasteptate inima?
  • Wicked. Volumul I. Ispita - Jennifer L. Armentrout

JENNIFER L. ARMENTROUT este o autoare americana de romane din categoria young adult. Este o scriitoare foarte prolifica - potrivit declaratiilor sale, scrie vreme de minimum 8 ore zilnic.
Seria LUX, publicata in Romania de Editura Leda, este inclusa pe lista bestseller-urilor New York Times.

Lucrurile sunt pe cale sa o ia razna in New Orleans!

Ivy Morgan nu este deloc o studenta obisnuita. Ea si altii ca ea stiu ca oamenii nu sunt singurii care strabat Cartierul Francez in cautare de distractie... si de mancare. Datoria pe care o are fata de misteriosul Ordin este sacra. La urma urmei, cu patru ani inainte, Ivy a pierdut ce avea mai de pret – parintii si iubitul – din pricina elfilor, creaturile fantastice pe care a jurat sa le vaneze pana la una si sa le pedepseasca.