Editura Leda Edge Trei coroane intunecate. Volumul I - Kendare Blake

Anul publicării: 2017

ISBN: 978-606-79309-8-6

Cod Produs: 9786067930986 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
In fiecare generatie de pe insula Fennbirn se naste un set de triplete: trei regine, toate mostenitoare cu drepturi egale la coroana si fiecare posedand puteri magice mult ravnite.
Mirabella stapaneste cele patru elemente, e capabila sa starneasca valvatai lacome de foc sau furtuni violente doar pocnind din degete. Katharina este o otravitoare si poate inghiti cele mai ucigatoare veninuri fara sa simta aproape nimic. Arsinoe domina natura si despre ea se spune ca ar avea harul de a face sa infloreasca cel mai rosu trandafir si sa imblanzeasca cel mai aprig dintre lei. Dar pentru a deveni Regina Incoronata nu e nevoie doar de originea regala. Fiecare sora trebuie sa lupte pentru asta. Si nu e doar un joc in care cineva castiga sau pierde…e o lupta pe viata si pe moarte. In noaptea in care surorile implinesc saisprezece ani, batalia incepe.
ULTIMA REGINA RAMASA IN VIATA PRIMESTE COROANA.
  • Trei coroane intunecate. Volumul I - Kendare Blake

Kendare Blake a crescut in oraselul Cambridge din Minnesota. Este absolventa a Colegiului Ithaca, din Ithaca, New York, si a obtinut un Master of Arts in scrierea creativa de la Universitatea Middlesex din Londra, Anglia. Ii place sa calatoreasca, este iubitoare de animale si triseaza foarte mult atunci cand joaca Final Fantasy. Ea este adoptata din Coreea de Sud la varsta de sapte luni.

Kendare este autoarea a sase romane: SLEEPWALK SOCIETY, ANNA DRESSED IN BLOOD, GIRL OF NIGHTMARES si trilogia Goddess War (ANTIGODDESS, MORTAL GODS, UNGODLY).

ULTIMA REGINA RAMASA IN VIATA PRIMESTE COROANA.