Editura Leda Edge Toate fetele disparute - Megan Miranda

ISBN: 978-606-088-130-8

Stoc limitat
Cod Produs: 9786060881308 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Un fenomenal roman de debut cu o provocare care te va ului: povestea este relatata in sens invers!

Au trecut zece ani de cand Nicolette Farrell a parasit Cooley Ridge. Zece ani de cand s-a despartit de Tyler, barbatul cu care credea ca avea sa se casatoreasca. Zece ani de cand cea mai buna prietena a ei, Corinne, a disparut, iar, de atunci, nimeni nu a mai aflat nimic despre aceasta.

Cand e informata ca tatal ei este bolnav, Nic locuieste in Philadelphia, iar viata pe care o duce aici nici ca ar putea fi mai diferita de cea din adolescenta. Imediat dupa apelul telefonic, tanara revine in Cooley Ridge pentru a avea grija de parintele ei, dar, la cateva zile de la intoarcerea in oraselul natal, o alta fata dispare, iar pe Nic o incearca un sentiment terifiant de déjà-vu.

In timp ce incearca sa afle ce s-a intamplat cu tanara respectiva, Nic descopera adevaruri socante despre vecinii ei, despre propria familie, dar si despre ceea ce s-a petrecut cu adevarat cu prietena ei, Corinne, in acea noapte bizara din urma cu zece ani.

„Toate fetele disparute este genul de roman politist arhetipal, cel dupa care toata lumea pare sa fie innebunita de la aparitia unor carti precum Fata disparuta de Gillian Flynn si Fata din tren de Paula Hawkins.” COSMOPOLITAN

„O poveste intortocheata si obsedanta – am adorat-o!” RUTH WARE, autoarea romanului Intr-o padure intunecata

„Personajele principale ale autoarei isi revendica dreptul de a fi mai mult decat victime sau femei fatale. […] Una dintre cele mai bune carti ale anului!” LOS ANGELES REVIEW OF BOOKS

„Toate thrillerele captivante (hai sa ne gandim la: Cea mai norocoasa fata, Fata din tren, Fata disparuta) intr-unul singur.” SKIMM

„O intriga complicata! […] Megan Miranda creeaza un suspans sporit si rasturnari de situatie, spunand povestea, care se desfasoara pe parcursul a 15 zile, in ordine cronologica inversa.” THE NEW YORK TIMES

„Povestit intr-un ritm rapid si inspaimantator, romanul Toate fetele disparute te va invata de ce este periculos sa mergi singur noaptea prin padure.” REFINERY29

„Esti atent? Va trebui sa fii; acest thriller iti va pune mintea la incercare cu structura sa cronologica inversa si va fi o adevarata provocare sa tii sirul evenimentelor.” ELLE
  • Toate fetele disparute - Megan Miranda

MEGAN MIRANDA este autoarea bestsellerurilor All the Missing Girls (in curand la Leda Edge) si The Perfect Stranger. Si-a descoperit pasiunea pentru scris la o varsta frageda, fiind o cititoare pasionata a romanelor mamei sale. A crescut in New Jersey, a absolvit MIT (Institutul Tehnologic Massachusetts) si in prezent locuieste in Carolina de Nord impreuna cu sotul si cei doi copii ai lor.