Editura Corint Sase cocori stacojii. Volumul II. Promisiunea dragonului - Elizabeth Lim

Editura: Corint

Autor: Elizabeth Lim

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-088-308-1

Cod Produs: 9786060883081 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Printesa Shiori a jurat ca va restitui perla dragonului proprietarului ei de drept, dar respectarea acestei promisiuni este mult mai periculoasa decat si-a imaginat vreodata.

Tanara trebuie sa calatoreasca pana in regatul dragonilor, sa se strecoare cu iscusinta printre intrigi politice urzite de oameni si de creaturi fantastice deopotriva, dar si sa se puna la adapost de hotii care ravnesc la perla si sunt in stare de orice ca sa o obtina. Provocarea este ca trebuie sa faca totul in timp ce pozeaza in printesa perfecta, pentru a-i descuraja pe cei care ar vrea sa o vada arsa pe rug intrucat prin vene ii curge magie.

Perla in sine nu este o piatra semipretioasa obisnuita, caci tanjeste dupa distrugere si e nestatornica; acum sare in ajutorul lui Shiori, iar in clipa urmatoare o tradeaza, amenintand sa-i spulbere familia si sa-i rupa firul destinului care o leaga de dragostea adevarata. Tanara printesa va avea nevoie de fiecare dram de putere pe care il poate aduna pentru a-si apara viata – si iubirea, pe care a luptat atat de mult sa o castige.
  • Sase cocori stacojii. Volumul II. Promisiunea dragonului - Elizabeth Lim

Elizabeth Lim si-a petrecut copilaria in San Francisco, unde a fost crescuta cu o dieta sanatoasa alcatuita din basme, mituri si cantece. Inainte de a deveni autoare, Elizabeth a compus muzica pentru filme si jocuri video si, dupa cum recunoaste, inca are tendinta sa nascoceasca cele mai grozave idei de carti atunci cand scrie in apropierea unui pian. Absolventa a Universitatii Harvard si a scolii Juilliard, Elizabeth locuieste in prezent la New York, impreuna cu sotul si cu fiica lor. Seria „Sange de stele”, publicata recent de CorinTeens, a cucerit inimile a milioane de cititori din lumea intreaga.

Pentru a afla mai multe informatii despre autoare, vizitati ELIZABETHLIM.COM.

O calatorie in regatul dragonilor, o poveste de iubire scrisa in stele si o perla fermecata cu puterea de a distruge sau, dimpotriva, de a salva lumea.

Fanii autoarei Leigh Bardugo vor adora acest fascinant roman fantasy!