Editura Corint Iubire de proba - Alex Light

ISBN: 978-606-950-800-8

Stoc limitat
Cod Produs: 9786069508008 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Becca Hart este o adolescenta de 17 ani care nu a avut niciodata un iubit. Ei nu-i displace sa fie singura, dar nu-i place deloc ca prietena ei cea mai buna o tachineaza mereu pe chestia asta. Asa ca se pretinde ca este indragostita, in secret, de cineva.
Brett Wells are tot ce-si poate dori la varsta lui. Este capitanul echipei de fotbal si unul dintre cei mai populari tipi de la scoala, asa ca gasirea unei iubite n-ar trebui sa reprezinte o problema. Este foarte preocupat de viitor si nu de cine-l va insoti la balul de absolvire, asa ca decide sa devina misteriosul iubit al colegei sale.
E solutia perfecta: el scapa de cei care il bat la cap ca nu iese cu nimeni, iar ea poate continua cu pacaleala. Dar sa se prefaca a fi un cuplu perfect nu este chiar usor, mai ales cand abia se cunosc unul pe celalalt. Putin cate putin, cei doi incep sa-si dea seama ca au mai multe in comun decat si-au inchipuit vreodata.
La un moment dat granita dintre real si fals incepe sa se destrame, iar adolescentii sunt siliti sa raspunda la intrebarea: nu cumva aceasta iubire de proba e singurul lucru adevarat din vietile lor?

„O intriga romantica ingenioasa.” KIRKUS REVIEWS

„Ce mi-a placut cel mai mult la aceasta carte a fost ca, pe masura ce avansam in poveste, deveneam tot mai atasata de personaje. E ca un bulgare de zapada care o ia la vale si care te face sa devii tot mai interesat de ce se intampla mai departe. [...] Iubire de proba este perfecta pentru orice cititor care incearca sa evadeze departe de greutatile acestei lumi. Am ramas muta de admiratie, am zambit, am ras si m-am trezit captivata de poveste.” YA Books Central

„Pasiunea care se naste intre personajele principale si vulnerabilitatea lor dau farmec acestei povesti romantice pentru tineri, transformand-o intr-o lectura agreabila si amuzanta. Iubire de proba abordeaza aspectele obisnuite ale vietii de licean si adauga un strop de speranta: ideea ca prietenia si sinceritatea pot reprezenta fundamentul unei relatii romantice.” Common Sense Media
ALEX LIGHT a inceput sa scrie, pe cand era adolescenta, in comunitatile on-line Episode Interactive si Wattpad. A nascocit zeci de povesti de dragoste si a strans aproape 100 de milioane de lecturi in mediul virtual. Cu o diploma in Literatura engleza, are scuza perfecta sa citeasca multe carti, atunci cand nu este prea ocupata sa le scrie pe ale ei. Locuieste in Toronto, Canada, cu animalele ei de companie, doua pisici si un caine, si adora iarna.

Iubire de proba este romanul ei de debut.

„O intriga romantica ingenioasa.” KIRKUS REVIEWS