Editura Corint Distrugatorii de blesteme. Volumul II. O inima apriga si franta - Brigid Kemmerer

Editura: Corint

Autor: Brigid Kemmerer

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-088-040-0

Cod Produs: 9786060880400 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
GASESTE MOSTENITORUL, CASTIGA COROANA!

Blestemul a fost in sfarsit distrus, insa printul Rhen al regatului Emberfall infrunta primejdii si mai mari. Se zvoneste ca nu el ar fi adevaratul mostenitor si ca magia interzisa a fost dezlantuita asupra tinutului. Si, cu toate ca Rhen o are alaturi pe printesa Harper, strajerul sau, Grey, a disparut, lasand in urma mai multe intrebari decat raspunsuri.

CASTIGA COROANA, SALVEAZA REGATUL!

Grey cunoaste identitatea adevaratului mostenitor, dar a jurat sa pastreze acest secret. Devenit fugar dupa ce a ucis-o pe vrajitoarea malefica Lilith, tanarul nu este deloc dornic sa-l provoace pe Rhen – asta pana cand Karis Luran ameninta sa atace din nou. Insasi fiica acesteia, Lia Mara, vede slabiciunile crudului plan al mamei sale, insa poate ea sa-l convinga pe Grey sa i se impotriveasca lui Rhen, chiar daca ar face-o pentru binele regatului Emberfall?

Antrenanta si imposibil de lasat din mana, seria „Distrugatorii de blesteme” continua cu cel de-al doilea volum, in care loialitatile sunt puse la incercare, iar o noua iubire infloreste intr-un regat aflat in prag de razboi.

„Avand parte de un erou tulburator de idealist, de o eroina hotarata si plina de principii si de o suita de personaje secundare cutezatoare, O inima apriga si franta este fermecatoare, antrenanta si te va face sa-ti doresti imediat noi aventuri!” The Nerd Daily

„Aceasta continuare nuantata ofera o noua perspectiva si scoate in evidenta valoarea si complexitatea relatiilor fratesti si romantice deopotriva.” Kirkus

„Personaje convingatoare, dileme etice, aventuri sentimentale care se infiripa cand nu te astepti si provocari non-stop, in vreme ce eroii infrunta forte intunecate in regatul Emberfall.” Common Sense Media

„Un fantasy deosebit de captivant si pe care il vei citi dintr-o suflare, O inima apriga si franta are un final cu siguranta pe gustul cititorilor si care promite noi si noi peripetii.” Foreword Reviews
  • Distrugatorii de blesteme. Volumul II. O inima apriga si franta - Brigid Kemmerer

Brigid Kemmerer este autoarea romanelor Letters to the Lost si More Than We Can Tell, a seriei Elementals si a romanului mystery/paranormal Thicker Than Water. S-a nascut in Omaha, Nebraska, desi parintii ei au inceput s-o plimbe pe tot cuprinsul Statelor Unite, din desertul ce inconjoara orasul Albuquerque, New Mexico, pana pe malul lacului, in Cleveland, Ohio, oprindu-se adesea pe drum. Brigid s-a stabilit acum in apropiere de Annapolis, Maryland, impreuna cu sotul si copiii.

GASESTE MOSTENITORUL, CASTIGA COROANA!

CASTIGA COROANA, SALVEAZA REGATUL!