Editura Corint Cuvintele pe care nu le rostim - Erin Stewart

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-088-310-4

Cod Produs: 9786060883104 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Au trecut trei luni de la Noaptea din Baie, cand Lily a gasit-o pe Alice, sora ei mai mare, automutilandu-se. De atunci, pentru binele ei si al familiei, tanara a incercat cu disperare sa nu se lase coplesita de probleme. Acum insa, cand Alice se intoarce acasa dupa programul de terapie urmat, lui Lily ii vine tot mai greu sa-si controleze sentimentele pe care s-a luptat sa le inabuse.

Curand intra in scena Micah, un nou coleg de scoala care, la randul lui, se lupta cu un trecut chinuitor. Baiatul, care a urmat acelasi tratament ca Alice, pare hotarat sa o ajute pe Lily sa inteleaga experienta prin care a trecut sora ei mai mare, precum si sa-si accepte propriile probleme. Pentru ca si Lily are secrete. Gesturi obsesive la care nu poate renunta si ganduri pe care nu le poate alunga.

Cand Lily si Micah ajung sa faca echipa pentru un proiect scolar care presupune gasirea poeziei in locuri neasteptate, tanara isi da seama ca toate cuvintele pe care si le-a reprimat in ultima vreme vor cu disperare sa iasa la suprafata.
  • Cuvintele pe care nu le rostim - Erin Stewart

Erin Stewart a crescut in statul american Virginia, iar acum locuieste la poalele Muntilor Stancosi impreuna cu sotul si cei trei copii ai lor. Lui Erin ii place sa profite de experienta ei ca jurnalista pentru a face cercetari si a scrie romane bazate pe povesti de viata adevarate. Supravietuitoare a unui atac de cord si mama adoptiva, Erin crede cu tarie ca exista intotdeauna un motiv bine intemeiat pentru care viata ne aduce in cale oameni si rasturnari de situatie. Cicatrici in chip de aripi este romanul ei de debut. O poti gasi on-line pe erinstewartbooks.com si pe Twitter si Instagram (@Erin_N_Stewart).

Cum sa ramai pe linia de plutire cand simti ca te prabusesti pe interior? Descopera noul roman scris de Erin Stewart, recompensat cu prestigiosul premiu american Schneider Family Book Award for Teens, 2022!