Editura Leda Edge Cercul dragonilor. Volumul I. Napasta regilor - Jenn Lyons

ISBN: 978-606-9740-18-7

Stoc limitat
Cod Produs: 9786069740187 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Kihrin e hot si a trait in mahalalele din Quur. Fiu al unui menestrel, a crescut cu povesti despre printi de demult si minunatele lor aventuri. Cand este declarat, impotriva vointei lui, urmasul pierdut al unui print tradator, Kihrin da piept cu necrutatoarele jocuri de putere ale noii sale familii, care nutreste ambitii politice nemasurate.

Devenit practic prizonier, tanarul descopera ca a fi un print pierdut nu e deloc ca in povesti. Din cate se pare, a fost mintit in privinta dragonilor, a demonilor, a zeilor, a profetiilor, a iubirii adevarate, precum si a faptului ca eroul castiga intotdeauna.

Dar poate ca, pana la urma, el nu e un erou. Caci lui Kihrin nu ii este scris sa salveze imperiul.

Ii este scris sa il distruga.

„Exact asa cum ar trebui sa fie orice roman fantasy: intens, crud, superb, genial, captivant si de-a dreptul incantator!” LEV GROSSMAN, autorul romanului Magicienii

„O aventura de pomina. Am devorat-o si tot imi era pofta de mai mult!” GLEN COOK, autorul romanului Compania Neagra

„O poveste fascinanta despre un convingator tanar erou macinat de conflicte intr-o lume complexa si plina de intrigi.” L. E. MODESITT, JR., autorul romanului The Magic of Recluce

„Un thriller despre razbunare si loialitate cu un mister care ti se vara pe sub piele si te tine treaz toata noaptea. Mi-a placut.” JOHN GWYNNE, autorul romanului Malice
  • Cercul dragonilor. Volumul I. Napasta regilor - Jenn Lyons

JENN LYONS locuieste in Atlanta, Georgia, alaturi de sotul ei si cele trei pisici, si are un numar aproape infinit de opinii despre orice, de la mitologia sumeriana la modul corect de a face un martini. Ziua lucreaza ca producator de jocuri video, iar serile si le dedica scrisului. Povestitoare experimentata, considera ca isi datoreaza pasiunea zilelor cand, eleva fiind, juca Dungeons & Dragons si citea tot ce ii pica in maini din biblioteca scolii. Napasta regilor este primul ei roman.

Si daca nu esti tu eroul povestii?