Editura Leda Edge Bromance. Volumul I. Clubul de carte secret al domnilor - Lyssa Kay Adams

Editura: Leda Edge

Autor: Lyssa Kay Adams

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-08802-1-9

Cod Produs: 9786060880219 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Bine ai venit la clubul de carte secret al domnilor!

Prima regula a clubului de carte: nu vorbesti niciodata despre clubul de carte!

Casatoria lui Gavin Scott, unul dintre cei mai buni jucatori de baseball ai echipei Nashville Legends, se confrunta cu probleme majore. De curand, barbatul a descoperit un secret umilitor: nu a reusit niciodata sa isi satisfaca sotia in pat. Cand Gavin isi pierde calmul la aflarea cumplitei vesti si pleaca de acasa, aceasta este ultima picatura care umple paharul unei relatii si asa tensionate. Thea cere divortul, iar sotul ei isi da seama ca si-a lasat mandria si frica sa-l invinga.

Tulburat si totodata disperat sa recastige dragostea femeii pe care o iubeste din toata inima, Gavin gaseste ajutor unde nici nu se gandea: printre membrii unui club de carte secret format din cei mai fortosi barbati din Nashville. Cu ajutorul sfaturilor imprumutate dintr-un roman de dragoste siropos, baietii il antreneaza pe Gavin sa-si salveze casnicia. Totusi, va fi nevoie de mult mai mult decat de cuvinte dulci si gesturi cavaleresti pentru ca acest nefericit Romeo sa recastige increderea sotiei sale.

„O poveste de dragoste amuzanta, sexy si emotionanta!” Kirkus Reviews

„Dupa acest debut promitator, cititorii vor astepta cu nerabdare mai multe carti din seria BROMANCE.” Booklist

„O poveste fermecatoare si dulce, o portretizare onesta si plina de speranta a efortului pe care trebuie sa il depui pentru a avea casnicia perfecta.” New York Times Book Review
  • Bromance. Volumul I. Clubul de carte secret al domnilor - Lyssa Kay Adams

Lyssa Kay Adams a citit primul ei roman de dragoste la o varsta frageda, cand a sterpelit unul din colectia bunicii. Dupa o lunga cariera de jurnalist, in care a trebuit sa scrie prea multe finaluri triste, a hotarat sa se intoarca la povestile in care eroii traiesc fericiti pana la adanci batraneti. Descrise ca fiind „amuzante, adorabile si emotionante”, cartile Lyssei prezinta femei care au intotdeauna ultimul cuvant, barbati carora nu le este frica sa planga, dar si caini. Lyssa locuieste in Michigan, alaturi de sotul ei, care este jurnalist sportiv, de fiica ei amuzanta si un maltez rasfatat, caruia ii place sa fie leganat ca sa doarma. Cand nu scrie, gateste, isi duce fiica de la un eveniment sportiv la altul sau alinta cainele.

Bine ai venit la clubul de carte secret al domnilor!

Prima regula a clubului de carte: nu vorbesti niciodata despre clubul de carte!

„O poveste de dragoste amuzanta, sexy si emotionanta!” Kirkus Reviews