Editura Leda Edge Atingerea lui Juliette. Volumul I. Spulbera-ma - Tahereh Mafi

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-79336-2-8

Cod Produs: 9786067933628 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Nimeni nu stie de ce atingerea lui Juliette e fatala, dar Restauratia si-a facut planuri legate de ea. Planuri de a o folosi ca pe o arma. Insa Juliette are propriile sale planuri. Dupa o viata lipsita de libertate, ea descopera in sfarsit forta de a se razvrati pentru prima oara si de a-i gasi un viitor alaturi de cel pe care credea ca-l pierduse pentru totdeauna. In acest prim roman electrizant din seria ATINGEREA LUI JULIETTE, Tahereh Mafi prezinta o lume distopica fascinanta si o eroina de neuitat.
  • Atingerea lui Juliette. Volumul I. Spulbera-ma - Tahereh Mafi

TAHEREH MAFI s-a nascut in 1988, intr-un orasel din statul american Connecticut, din parinti iranieni. Stie opt limbi straine, inclusiv spaniola, pe care a studiat-o la Barcelona. Este o scriitoare pe care New York Times si USA Today au declarat-o bestselling author, dar trebuie spus ca, inainte de a debuta si de a deveni una dintre cele mai aclamate scriitoare pentru adolescenti,
     Tahereh Mafi a dus la capat cinci manuscrise, doar pentru a intelege cum se scrie o carte. Unul dintre romanele care i-au creat si i-au consolidat reputatia, Spulbera-ma, primul din seria Atingerea lui Juliette, a fost publicat in romaneste de Editura Leda Edge, din cadrul Grupului Editorial Corint. De altfel, seria adresata tinerilor cititori s-a bucurat de un mare succes in randul publicului, iar ABC Signature Studios i-a facut o oferta pentru drepturile de televizare.
In afara de Furthermore, care este prima sa carte pentru copii, a mai publicat Whichwood, roman care, de asemenea, a starnit entuziasmul criticilor si al publicului.

O puteti gasi on-line la @TaherehMafi si pe www.taherehbooks.com.