Editura Leda Edge Alegerea. Volumul I. Alegerea - Kiera Cass

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-79329-8-0

Cod Produs: 9786067932980 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Pentru treizeci si cinci de fete, Alegerea este o sansa unica in viata. Le ofera posibilitatea de a fi transportate, ca niste cenusarese, intr-o lume a luxului si stralucirii, a rochiilor elegante si bijuteriilor sclipitoare. De a locui intr-un palat si de a lupta sa cucereasca inima unui print. Pentru America Singer, sa fie Aleasa e insa un adevarat cosmar, caci asta inseamna sa isi paraseasca familia si pe omul iubit, pe Aspen, cel care face parte dintr-o casta inferioara. Numai ca, uneori, realitatea depaseste asteptarile si, atunci cand eroina noastra descopera ca Aspen o insala si ca printul Maxon nu e, nici pe departe, snobul ingamfat care i se paruse, totul se schimba si romantismul incepe sa pluteasca in aer.

„Un roman in care reality show-ul isi da intalnire cu un basm-distopie. Incantator, captivant si plin de doza potrivita de pasiune!” – KIERSTEN WHITE

„O poveste captivanta… Iubitorii cartilor de dragoste vor fi fascinati de universul acestei tari cu o istorie alternativa si isi vor dori sa fie deja publicat romanul urmator al acestei serii pline de glamour.” – SCHOOL LIBRARY JOURNAL

„Romanul de debut al lui Cass se citeste pe nerasuflate si e mai putin dur decat Jocurile Foamei. Iar actiunea alerta ii face pe cititori sa astepte cu sufletul la gura continuarea.” – BOOKLIST
  • Alegerea. Volumul I. Alegerea - Kiera Cass

KIERA CASS a absolvit  Universitatea Radford unde a studiat muzica, teatrul, comunicarea si istoria. A inceput sa scrie ca o forma de terapie in urma unei tragedii petrecute in orasul ei, dar a avut surpriza de a descoperi ca scrisul este adevarata ei vocatie.

In prezent locuieste in Blacksburg, Virginia, impreuna cu familia.

In timpul liber ii place sa citeasca, sa danseze, sa posteze filmulete pe YouTube si sa manance cantitati uriase de prajituri.

Pentru mai multe informatii despre autoare si cartile ei, puteti accesa site-ul: www.kieracass.com