Editura Corint Tocilarii, impreuna pentru totdeauna - James Patterson, Chris Grabenstein

Editura: Corint

Autor: James Patterson, Chris Grabenstein

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-973-128-820-8

Stoc limitat
Cod Produs: 9789731288208 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Numele meu e Finn McAllister, am 13 ani si sunt un baiat ca oricare altul – sau, cel putin, asa cred. Asta pana cand o intamplare neobisnuita ma transforma… in fantoma. Stiu, stiu – nu te asteptai la asta. Nici eu. Insa acesta este doar inceputul povestii mele.

Si ghici ce? Nu trebuie sa merg la scoala, pot sa ma joc ore intregi pe calculator si pot gusta fiecare aroma de inghetata din magazin. Mi-am facut chiar si o noua prietena: trebuie s-o cunosti neaparat; pe ea si pe toti ceilalti – tocilarii mei, pentru totdeauna.

Am insa o problema: am ramas cu niste treburi nerezolvate… asa ca va trebui sa le duc la bun sfarsit ca sa pot merge mai departe. Ma ajuti? Promit c-o sa merite!

Plina de momente amuzante, prietenii intense si ilustratii hazlii, TOCILARII, IMPREUNA PENTRU TOTDEAUNA celebreaza tocilarul din fiecare dintre noi si bucuria de a trai viata din plin.

„O scriitura in care comedia se impleteste armonios cu introspectia si cu ilustratiile care aduc un plus de umor. Cititorii vor fi recompensati de acest mix pana la ultima pagina!” Booklist

„Patterson si Grabenstein raspandesc tendinte subtile de veselie si doze de optimism, in timp ce noii prieteni profita la maximum de starea lor spectrala si confrunta necunoscutul.” Publishers Weekly
  • Tocilarii, impreuna pentru totdeauna - James Patterson, Chris Grabenstein

JAMES PATTERSON a fost ales de copiii din Statele Unite ale Americii ca Autorul Anului in 2010, in cadrul Children’s Choice Book Awards. Multe din cartile sale au devenit bestselleruri internationale, foarte bine primite de publicul tanar, printre care amintim seriile: Generala (Corint Junior), Eu haios?(Corint Junior) Vanatorii de comori (Corint Junior), Maximum Ride (Editura Leda), Vrajitor si vrajitoare, Daniel X, Alex Cross. Cartile sale s-au vandut in peste 260 de milioane de exemplare in toata lumea, propulsandu-l in topul celor mai bine vanduti autori din toate timpurile. Traieste in Florida, SUA.

CHRIS GRABENSTEIN, autor de bestselleruri New York Times, a scris, intre altele, Evadare din biblioteca domnului Lemoncello, Olimpiada din biblioteca domnului Lemoncello, Marea intrecere din biblioteca domnului Lemoncello, Insula doctorului Libris, el fiind de asemenea coautorul, alaturi de James Patterson, a numeroase carti de succes, precum Max Einstein: experiment de geniu, Pe cuvant de soricel, Eu, haios, Robotii din familia mea, Vanatorii de comori, Jacky Ha-Ha (publicate in romaneste la Corint Junior).

Locuieste la New York City cu sotia sa, J.J. Asemenea copiilor din jocul domnului Lemoncello, Chris, J.J. si doi dintre prietenii lor aproape au reusit sa iasa invingatori de la un escape room o data. Aproape!

Pentru mai multe informatii, puteti vizita site-ul sau, ChrisGrabenstein.com.

O poveste despre prietenie, umor si optimism.