Editura ALL Puterea vindecatoare a apei. Nu esti bolnav, doar instat! Nu trata setea cu medicamente - Fereydoon Batmanghelidj

Editura: All

Autor: Fereydoon Batmanghelidj

Anul publicării: 2014

ISBN: 978-606-587-239-4

Stoc epuizat
Cod Produs: 9786065872394 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Nu esti bolnav, doar insetat. Nu trata setea cu medicamente! Acesta este un manual de medicina preventiva si autoeducare pentru cei care doresc sa accepte logica naturalului si a lucrurilor simple in medicina. Medicamentele corect prescrise si utilizate imbolnavesc mai rau in fiecare an peste 2 milioane de oameni si ucid peste 100.000, in timp ce medicamentele gresit prescrise ucid alti 100.000 de oameni pe an. Publicul si personalul medical nu cunosc inca beneficiile pe care le poate oferi consumul de apa organismului omenesc. Aceasta este solutia simpla si fundamentala pentru problemele de sanatate, iar frumusetea acestei solutii consta in faptul ca se bazeaza in totalitate pe stiinta.

„Puterea vindecatoare a apei” are in spate 20 de ani de cercetare clinica si stiintifica in ceea ce priveste rolul apei in organism. Deshidratarea cronica neintentionata produce stres, dureri cronice si multe boli degenerative insotite de durere. Corectarea aportului de apa – da, de apa! apa naturala, cat mai curata – ne poate ajuta sa traim mai sanatos, bucurandu-ne de o viata lipsita de durere.

Lucrarea ne invata:

cum sa prevenim in mod natural boli precum astmul bronsic, alergiile, hipertensiunea arterial
cum sa amelioram durerile, inclusiv pirozisul, durerea de spate, durerea artritica, durerea din colita si migrenele
cum sa folosim apa pentru a preveni si combate imbatranirea prematura
cum sa eliminam fara efort kilogramele in plus, natural si fara restrictii alimentare.

Cartea cuprinde scheme care ne ajuta sa intelegem cum functioneaza corpul uman si numeroase marturii ale pacientilor, multi dintre ei medici, ale caror boli s-au ameliorat si chiar vindecat dupa ce au descoperit importanta apei pentru organism.

„Autorul uneia dintre cele mai extraordinare teorii explica de ce a intors spatele stiintei conventionale pentru a-si trata pacienttii cu apa, nu cu medicamente.” – The Daily Mail

„Autorul aduce argmente pentru o noua abordare stiintifica ce da peste cap medicina clinica.” – The Daily Telegraph

„Peste 15 ani aceasta carte va fi considerata in mod absolut o carte clasica in domeniul sanatatii.” - Philip Day, autor, jurnalist de investigatie

„Solutia unui om pentru a rezolva problema costurilor tot mai mari din sanatate: apa.” – ABC Radio Network