Editura ALL Preveniti cancerul, accidentul vascular cerebral, infarctul miocardic si alte afectiuni letale - Vijaya Nair

Editura: All

Autor: Vijaya Nair

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-587-548-7

Cod Produs: 9786065875487 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cum sa previi si sa combati cauza ascunsa a celor mai devastatoare boli

Aceasta lucrare revolutionara prezinta remediile antiinflamatoare care pot preveni si trata cele mai grave boli ale lumii moderne.

Controland inflamatia putem controla boala. Inflamatia este modul in care sistemul nostru imun ne protejeaza de traumele fizice sau de invadatorii straini precum virusurile si bacteriile. Pentru a-si indeplini scopul, ar trebui sa fie un raspuns puternic si de scurta durata. Insa uneori organismul nu este capabil sa mai opreasca inflamatia. Atunci, aceasta determina distrugerea tesuturilor si a organelor pe care trebuia sa le protejeze.

Multe dintre remediile sau suplimentele naturale disponibile astazi promit multe, dar se bazeaza pe o sustinere stiintifica insuficienta. In schimb, autoarea lucrarii de fata face apel la numeroase si solide cercetari stiintifice pentru a-si argumenta recomandarile. Accentul cade astfel pe fitoterapiile cu succes demonstrat in lupta impotriva inflamatiei si, prin urmare, cu efecte in prevenirea si in tratamentul bolilor cronice. Compusii naturali din soia fermentata sau din plante precum resveratrolul, ghimbirul, luteina, ashwaghanda si ceaiul verde au avut rezultate uimitoare.

Dupa caz, fiecare dintre noi isi doreste sa isi mentina sau sa isi redobandeasca sanatatea. Iar aceasta carte, scrisa intr-un limbaj clar, cu informatii pretioase, plus recomandari concrete si usor de urmat, reprezinta sfatuitorul de nadejde de care avem cu totii nevoie.

„Stiu din proprie experienta ca este posibil sa cream o stare de sanatate naturala, vibranta folosind tehnicile prezentate in aceasta carte. Voi considera ca am avut succes daca, dupa ce o citeste, fie si o singura persoana gaseste alinare pentru suferinta ei sau invata cum sa previna unele dintre cele mai debilitante boli cu care omenirea se confrunta in prezent.” – Dr. Vijaya Nair

„Fericirea consta in primul rand in sanatate.” – George William Curtis (scriitor american, 1824-1892)
  • Preveniti cancerul, accidentul vascular cerebral, infarctul miocardic si alte afectiuni letale - Vijaya Nair

Dr. Vijaya Nair este cercetatoare si medic epidemiolog.

A obtinut licenta in Stiinte Medicale la Universitatea Nationala din Singapore. Dupa ce s-a mutat in SUA, a absolvit masterul in Epidemiologie la Universitatea Columbia si si-a continuat studiile postdoctorale la Harvard Medical School. In domeniul cercetarii, s-a axat pe terapiile alternative pentru tratarea bolilor degenerative.

Si-a continuat cariera ca profesor de epidemiologie la Scoala de Sanatate Publica din cadrul Universitatii Columbia. Articolele sale de cercetare au fost publicate in numeroase reviste medicale de anvergura. Este foarte apreciata in calitate de coordonator si de speaker la seminare si workshopuri organizate in intreaga lume pe teme de medicina integrativa si cresterea calitatii vietii.

Cum sa previi si sa combati cauza ascunsa a celor mai devastatoare boli