Editura Curtea Veche Linistea vorbeste. Editia a II-a, revizuita - Eckhart Tolle

Editura: Curtea Veche

Autor: Eckhart Tolle

Editia: a 2-a, revizuita

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-440-025-3

Cod Produs: 9786064400253 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Un ghid profund si practic din care aflam cum si unde sa gasim intelepciunea, cum sa ne eliberam de vinovatie si cum sa ne controlam fluxul neintrerupt al constiintei.

Inspirata din marile traditii spirituale, Linistea vorbeste transmite un mesaj care este deopotriva vechi si contemporan si care ne poate transforma viata in totalitate. Puterea linistei inseamna o stare insufletita si intensa care salasluieste doar in clipa prezenta.
  • Linistea vorbeste. Editia a II-a, revizuita - Eckhart Tolle

Eckhart Tolle (n. 16 februarie 1948) este considerat unul dintre cei mai originali si mai inspirati calauzitori spirituali ai timpului nostru. S‑a nascut in Germania, unde si‑a petrecut primii 13 ani din viata. Dupa ce a absolvit Universitatea din Londra, a devenit cercetator si indrumator la Universitatea Cambridge. La 29 de ani, in urma unei transformari spirituale profunde, vechea sa identitate a fost literalmente dizolvata si viata i s‑a schimbat radical. Urmatorii ani si i‑a dedicat intelegerii, integrarii si aprofundarii acestei transformari, care a marcat inceputul unei pasionante experiente spirituale. Eckhart Tolle nu s‑a aliniat niciunei traditii sau religii, dar nici nu a respins vreuna. Invataturile sale transmit un mesaj simplu si in acelasi timp profund, cu claritatea si simplitatea vechilor maestri spirituali: exista o cale catre eliberarea de suferinta si dobandirea pacii interioare.