Editura Curtea Veche Atitudinea este totul. Schimba-ti atitudinea...si iti vei schimba viata! Editia a V-a - Jeff Keller

Editura: Curtea Veche

Autor: Jeff Keller

Editia: a 5-a

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-44-0045-1

Cod Produs: 9786064400451 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Diferenta dintre succes si esec tine de atitudine, de capacitatea de a te imagina in postura de invingator. Jeff Keller invoca exemplele unor oameni care au reusit in viata doar pentru ca au pastrat in minte imaginea lor atingandu-si obiectivele propuse.

Cartea este un manual al succcesului si cuprinde 12 lectii care pot ajuta cititorul sa dobandeasca mai mult control asupra propriei vieti, sa-si depaseasca temerile care il tin prizonier si sa duca la bun sfarsit ceea ce si-a propus sa realizeze.

Sfaturile propuse de autor sunt simple si la obiect, iar transformarea interioara si prin urmare schimbarea situatiilor concrete vor deveni dintr-odata mult mai accesibile.
  • Atitudinea este totul. Schimba-ti atitudinea...si iti vei schimba viata! Editia a V-a - Jeff Keller

Jeff Keller (nascut pe 6 februarie 1947) a absolvit Hamilton College in 1976 si a obtinut o diploma in drept la Hofstra University School of Law in 1980. A practicat avocatura timp de 10 ani, apoi s‑a dedicat unei cariere in domeniul motivational. Este considerat un orator si un autor de mare succes in valorificarea potentialului uman. Vreme de 20 de ani, a sustinut prezentari pline de inspiratie pe tema atitudinii si a dezvoltarii personale, fiind solicitat atat de oameni de afaceri, cat si de institutii educationale si de asociatii profesionale.

Keller a redactat, timp de 14 ani, un buletin informativ intitulat Attitude is Everything Newsletter, care a primit aprecieri favorabile din partea unor autori renumiti in acest domeniu, precum Zig Ziglar si dr. Norman Vincent Peale. Mai mult, Keller a creat un program video intitulat Your Path To Greatness si un program audio cunoscut sub numele de Success from Soup to Nuts. Iar articolele scrise de el au aparut atat in presa americana, cat si in cea internationala. In 1987 a fondat compania Attitude is Everything Inc., al carei scop era acela de a furniza o intreaga serie de obiecte inscriptionate, pline de culoare, destinate sa inspire o atitudine pozitiva – acasa, la scoala si la serviciu. In cadrul acestei companii, Jeff Keller a colaborat cu diverse organizatii ce doresc sa‑si sprijine liderii si managerii pentru a deveni persoane cu o atitudine pozitiva in afaceri si in viata.