Editura Publica Anatomia lui Kay. Un ghid complet (si total dezgustator) al corpului uman - Adam Kay

Editura: Publica

Autor: Adam Kay

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-722-445-0

Cod Produs: 9786067224450 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Te-ai gandit vreodata cum functioneaza corpul?

Corpul uman este extraordinar, fascinant si… cam ciudat. Corpul tau este ciudat. Corpul meu este ciudat. Corpul profului tau de mate e si mai ciudat. Cartea aceasta raspunde la unele intrebari foarte importante, cum ar fi:

Sunt mucii cu adevarat comestibili?
Cat timp ne petrecem la toaleta intr-o viata intreaga?
De ce pe genele noastre traiesc niste creaturi hidoase? (Scuze, dar e adevarat.)
Asa ca relaxeaza-te, pune-ti manusile de cauciuc si hai intr-un tur plin de caca si de voma prin interiorul corpului tau.

Bun venit la Anatomia* lui Kay!
*Un termen mai sofisticat pentru a spune corp. Vezi?! Deja inveti cate ceva.

De la autorul bestsellerurilor O sa va cam usture si De garda-n noaptea de Craciun vine prima carte pentru copii, teribil de amuzanta, scrisa de cel mai bine vandut autor britanic de nonfictiune.

Genul de carte pe care mi-ar fi placut la nebunie sa o citesc in copilarie. — Malorie Blackman

Amuzanta si fascinanta! Mi-ar fi placut ca Adam Kay sa fie proful meu de biologie. — Konnie Huq

Ce mult mi-as fi dorit sa am aceasta carte amuzanta si informativa pe vremea cand imi era prea rusine sa-i invat pe copiii mei despre functiile corpului. — David Baddiel

E ca si cum ai asculta un profesor care ii face pe copii sa se prapadeasca de ras. — The Times

Amuzanta si foarte informativa. — Daily Mail

Recomandata copiilor peste 10 ani.

Cartea face parte din colectia Publica Youngster — Nonfictiune pentru copii si adolescenti: subiecte educative in texte captivante.

#1 bestseller categoria Children's Biology
#2 bestseller Children's Anatomy & Physiology
#7 bestseller Children's Nonfiction Science & Nature
ADAM KAY este comediant premiat si cel mai bine vandut autor britanic de nonfictiune. Semneaza bestsellerurile O sa va cam usture (scenariul adaptat pentru serial TV este in post-productie) si De garda-n noaptea de Craciun. Inainte de a deveni scriitor a lucrat sase ani ca medic junior in diverse spitale din Londra. Traieste in Oxfordshire.

Te-ai gandit vreodata cum functioneaza corpul?

Sunt mucii cu adevarat comestibili?
Cat timp ne petrecem la toaleta intr-o viata intreaga?

Bun venit la Anatomia* lui Kay!
*Un termen mai sofisticat pentru a spune corp. Vezi?! Deja inveti cate ceva.

Amuzanta si foarte informativa. — Daily Mail

Recomandata copiilor peste 10 ani.

#1 bestseller categoria Children's Biology
#2 bestseller Children's Anatomy & Physiology