Editura Niculescu Si muntii au ecou. Editia a II-a - Khaled Hosseini

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-38-0480-9

Cod Produs: 9786063804809 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
O poveste spusa de-a lungul mai multor generatii, care graviteaza nu doar in jurul parintilor si copiilor, dar si a fratilor si surorilor, a verilor si a tuturor celor ce au grija de ceilalti, Si muntii au ecou exploreaza nenumaratele feluri in care membrii familiei iubesc, jignesc, respecta, insala, surprind si se sacrifica unii pentru ceilalti atunci cand conteaza cel mai mult. Urmarind diversele personaje si ramificatiile vietilor acestora, alegerile si iubirile fiecaruia de-a lungul mai multor generatii, peste tot in lume – de la Kabul la Paris, de la San Francisco pana in Insula Tinos din Grecia – povestea se extinde gradual, devenind din ce in ce mai emotionanta, mai complexa si mai puternica cu fiecare pagina parcursa.

Si muntii au ecou este un roman incitant si provocator, aratandu-ne felul in care autorul intelege in profunzime legaturile si actiunile care ne definesc si ne modeleaza vietile si, in final, ce inseamna sa fii om.

KHALED HOSSEINI este unul dintre cei mai cititi si iubiti scriitori din lume, cu vanzari de peste 39 de milioane de carti la nivel mondial. In 2013 i-a aparut al treilea roman, Si muntii au ecou. Cele doua romane publicate anterior – Vanatorii de zmeie si Splendida cetate a celor o mie de sori – au fost traduse in 57 de limbi si publicate in 70 de tari. In 2006, a fost numit Ambasador al Bunavointei din partea UNHCR, Agentia ONU pentru Refugiati.

De asemenea, este fondatorul Fundatiei Khaled Hosseini. Mai multe informatii puteti gasi pe site-urile: www.khaledhosseini.com si www.khaledhosseinifoundation.org

Hosseini se intoarce cu un roman exceptional, care urmareste generatii diferite dintr-o familie cu probleme din Orientul Mijlociu.

Marie Claire

O naratiune seducatoare, plina de adevaruri universale despre pierdere si identitate, care face din fiecare capitol o bijuterie!

Publishers Weekly

Captivant si impresionant... Povestitor magistral, plin de compasiune, Khaled Hosseini urmareste traumele emotionale lasate de tiranie, razboi, criminalitate, minciuna si boli, in vietile complicat interconectate si sfasietor de dureroase ale personajelor sale vibrante!

Booklist

Marie Claire