Editura Corint Teste cu dichis. Antrenament pentru evaluarea finala clasa I - Ana-Maria Canavoiu, Mihaela Carja, Felicia-Ramona Focht, Elena Niculae, Corina Daciana Opritoiu, Laura Piros

Editura: Corint

Autor: Ana-Maria Canavoiu, Mihaela Carja, Felicia-Ramona Focht, Elena Niculae, Corina Daciana Opritoiu, Laura Piros

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-088-140-7

Stoc limitat
Cod Produs: 9786060881407 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
TESTE CU DICHIS. Antrenament pentru evaluarea finala – clasa I invita elevii sa patrunda in minunata lume a literelor, cuvintelor si numerelor. Personaje din povesti ii vor astepta sa-i insoteasca in fascinanta calatorie pe drumul cunoasterii si al aventurii. Vor rezolva probleme pe diverse teme stiintifice din lumea inconjuratoare: univers, Pamant, energie, corpul omenesc, plante, animale, forte si miscare, unde si vibratii. Calatoria le va fi rasplatita cu o serie de jocuri interesante si captivante care ii vor surprinde in mod placut.

De-a lungul celor 10 teste de Comunicare in limba romana si 10 teste de Matematica si explorarea mediului, un motanelul istet si ghidus va fi alaturi de ei cu o gluma, un indemn, o informatie, un zambet sau o nazbatie, cu cate o intrebare sau un sfat din loc in loc.

Lucrarea este realizata in conformitate cu programa scolara in vigoare pentru clasa I, avand o abordare atractiva si interdisciplinara. Cele 20 de teste propuse sunt realizate in concordanta cu raportul de evaluare la finalul clasei I.
  • Biologie. Teste grila pentru admiterea la facultatile de medicina. 1800 de grile explicate complement simplu si grupat - Alexandru Mihai Antohi, Bogdan Mihai Cristea, Alexandru Croitoru, Ioana Herghea

Ana-Maria Canavoiu – profesor invatamant primar, gradul didactic I, Scoala Gimnaziala Nr. 156, Bucuresti

Mihaela Carja – profesor invatamant primar, gradul didactic I, Scoala Gimnaziala Nr. 156, Bucuresti

Felicia-Ramona Focht – profesor invatamant primar, gradul didactic I, Scoala Gimnaziala Nr. 30, Timisoara

Elena Niculae – profesor invatamant primar, gradul didactic I, Scoala Gimnaziala Nr. 156, Bucuresti

Corina Daciana Opritoiu – profesor invatamant primar, gradul didactic I, Colegiul National Pedagogic „Regina Maria”, Deva

Laura Piros – profesor invatamant primar, gradul didactic I, Scoala Gimnaziala Nr. 6 „Iacob Muresianu”, Brasov

Lucrarea este realizata in conformitate cu programa scolara in vigoare pentru clasa I, avand o abordare atractiva si interdisciplinara. Cele 20 de teste (10 teste de Comunicare in limba romana si 10 teste de Matematica si explorarea mediului) sunt realizate in concordanta cu raportul de evaluare la finalul clasei I, iar jocurile propuse dupa fiecare set de cate doua teste sunt o rasplata pentru elevi, astfel incat invatarea sa se realizeze cu placere.