Editura Sigma Set caiete de lucru pentru clasa pregatitoare. Semestrul al II-lea - Catalina Zagaradniuc, Daniela Besliu, Daniela Stoicescu

Editura: Sigma

Autor: Catalina Zagaradniuc, Daniela Besliu, Daniela Stoicescu

Anul publicării: 2013

ISBN: 510-002-111-000-1

Cod Produs: 5100021110001 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Editura Sigma ofera pentru Clasa pregatitoare, semestrul al II-lea, setul de caiete cu activitati pentru elevi care cuprinde: Cum se fabrica, De la Pamant la Soare, Aventurile familiei Cangur, Carnavalul diversitatii. Fiecare caiet contine 24 de pagini si 2 coperti cartonate si poate fi folosit pe parcursul a patru saptamani de scoala. Din coperti se pot decupa carti de joc care contin imagini ale povestii din cartea uriasa, imagini din diferite domenii, jetoane cu litere si semne matematice si jocuri de decupat ce pot fi folosite la celelalte discipline. Cu cartile de joc profesorul va putea realiza un numar mare de jocuri ce vor ajuta copilul sa invete, sa exerseze si sa recapituleze intr-un mod inteligent. Restul paginilor cuprind jocuri specifice fiecarei discipline si au legatura cu povestile din cartile uriase.