Editura Sigma Pingu's English Study Book 1+2. Level 2 - Diana Hicks

ISBN: 978-074-731-049-5

Cod Produs: 9780747310495 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Study book 1

Contine lectii organizate sub forma de joc, in care invatarea are loc prin ascultarea textului vorbit si urmarirea imaginilor. Sarcinile de lucru evolueaza gradat in cadrul fiecarei unitati folosind exercitii de tipul: Listen; Point and say; Find, listen, connect, color and say; Say and color; secvente de desen care vizeaza pregatirea scrierii; Play a game; Play in Pinguland; Sing a song. Structura se repeta, crescand in profunzime, pentru fiecare dintre unitatile de invatare ale Study Book 1: Unit 1 – Polite expressions, Unit 2 – Feeelings, Unit 3 – A new scooter, Unit 4 – Food, Unit 5 – Daily routines, Unit 6 – Numbers.

Study book 2

Lectiile se bazeaza pe secvente de ascultare a continutului vorbit in fraze simple si clare, reluat apoi in: Listen, point and say; Color, point and say; Look, circle and say; Play a game; Play in Pinguland; Sing a song. Structura se repeta, crescand in profunzime, pentru fiecare dintre unitatile de invatare ale Study Book 2: Unit 7 – Action Words I, Unit 8 – Colors and sahapes, Unit 9 – Being sick, Unit 10 – Camping, Unit 11 – Action Words II, Unit 12 – Learning from friends.
Study book 1

Study book 2