Editura Sigma Matematica pentru clasa a VII-a. Exercitii. Probleme. Teste - Stefan Smarandache, Mara Mirela Paunescu, Victor Balseanu

Editura: Sigma

Autor: Stefan Smarandache, Mara Mirela Paunescu, Victor Balseanu

Anul publicării: 2016

ISBN: 978-606-727-154-6

Cod Produs: 9786067271546 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Lucrarea se adreseaza elevilor de clasa a VII-a si este parte a unei serii de 4 lucrari auxiliare care au ca numitor comun pregatirea eficienta la matematica. Asadar, e bine sa iei din timp in calcul acest aspect si sa alegi o pregatire unitara si continua pe acelasi format de culegere. Arunca-ti o privire si pe culegerea destinata clasei a VIII-a. Un argument deloc de neglijat in a alege aceasta culegere, comparativ cu altele, il reprezinta faptul ca este gandita gradual, pe lectii, pentru o parcurgere ritmica a materiei. Lucrarea si seria prezenta este urmasa unei serii ce s-a bucurat de un success real pe piata. Actualizata si imbunatatita, lucrarea propune in plus: teste initiale, teste semestriale, modele de teze semestriale si teste pentru pregatirea olimpiadelor. Un alt atu al lucrarii si al seriei noi, in ansamblu, este ca poate fi utilizata fara diferente atat la clasa, cat si individual, de catre elev, cu aceleasi notabile si vizibile rezultate. Si nu are cum sa fie altfel cand sunt impletite armonios exercitiile, problemele si testele de verificare, algebra si geometria, utilitatea cu placerea de a lucra.
Lucrarea, prin sumar si structura exercitiilor si testelor, respecta cu rigurozitate programa de matematica si poate fi folosita indiferent de manualul ales la clasa. Investeste eficient si din timp in pregatirea ta!