Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 /// Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Corint Comunicare in limba romana. Caietul elevului pentru clasa I - Corina Daciana Opritoiu, Emanuela Patrichi, Laura Piros, Irina Vasile

34,90 Lei 29,67 Lei

Editura: Corint

Autor: Corina Daciana Opritoiu, Emanuela Patrichi, Laura Piros, Irina Vasile

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-088-347-0

Cod Produs: 9786060883470 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Download (1)
  • Cuvant inainte
Descopera caietul auxiliar de scriere perfect pentru clasa I!
Realizat special pentru a insoti manualul de Comunicare in limba romana, acest caiet ii va ajuta pe copii sa exerseze abilitatile de scriere intr-un mod interactiv si distractiv.

Fiecare pagina este plina de provocari distractive, personaje prietenoase si exercitii interactive. Copiii vor explora lumea literelor intr-un mod captivant si vor invata sa scrie cu zambetul pe buze.

Hai sa ne jucam cu cuvinte si sa descoperim tainele scrisului impreuna!
  • Comunicare in limba romana. Caietul elevului pentru clasa I - Corina Daciana Opritoiu, Emanuela Patrichi, Laura Piros, Irina Vasile

LAURA PIROS ‒ profesor invatamant primar, gradul didactic I, Scoala Gimnaziala Nr.6 „Iacob Muresianu” din Brasov

CORINA DACIANA OPRITOIU ‒ profesor invatamant primar, gradul didactic I, Colegiul National Pedagogic „Regina Maria”din Deva

EMANUELA PATRICHI ‒ profesor invatamant primar, gradul didactic I, Scoala Gimnaziala „Dacia” din Targu Mures

IRINA VASILE ‒ profesor invatamant primar, gradul didactic I, Scoala Gimnaziala „H.M. Berthelot” din Ploiesti

Lucrarea este avizata de Ministerul Educatiei prin OM 6433/28.09.2023

Acest caiet de scriere este realizat special pentru a insoti manualul de Comunicare in limba romana pt clasa I. Este conceput astfel incat copii sa-si poata exersa abilitatile de scriere intr-un mod interactiv si distractiv. Cu pagini adaptate varstei lor, exercitii captivante si spatiu pentru scrierea de mana pentru a exersa literele si cuvintele, acest caiet este cheia catre o comunicare in limba romana fluenta si distractiva. Astfel, ei vor descoperi prin joaca tainele scrisului si ale cititului.

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!