Editura Paralela 45 Calatorii de poveste. Caiet de antrenament: Limba si literatura romana, Matematica. Clasa a III-a - Ana-Maria Palea

Editura: Paralela 45

Autor: Ana-Maria Palea

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-973-47-2879-4

Cod Produs: 9789734728794 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Esti gata de drum? Vacanta a venit, Iarna, imparateasa zapezilor pufoase, si-a inceput domnia cea de trei luni, zilele sunt numai bune pentru… joaca si aventuri iar serile pentru… povesti de taina. Tinu si Tina, eroii acestei carti, te cheama sa descoperiti impreuna personaje, intamplari, invataminte. Undeva, in jungla plina de taine din India, doi copii isteti se imprietenesc cu doi cimpanzei la fel de isteti, dar mult mai neastamparati.Mangaiat de prietenii sai devotati de la circ, pinguinul Apolodor tanjeste dupa dragile lui locuri de la Pol. Batranul Geppetto are de furca, pare-se cam mult, cu neastamparatul Pinocchio.Tot in jungla indiana, Mowgli invata de la Baloo, Baghera si sasaitorul Ka, sarpele mereu pus pe harta, ce inseamna sa fii intelept. In curtea bunicului, doi nepotei frumosi isi doresc sa poata avea aripi. Ionel, un baietel cam prea rasfatat, uita adeseori ca un copil politicos este respectat de cei din jurul lui.

Impreuna cu Tinu si Tina, poti avea si tu… O VACANTA PE CINSTE!
  • Calatorii de poveste. Caiet de antrenament: Limba si literatura romana, Matematica. Clasa a III-a - Ana-Maria Palea

Impreuna cu Tinu si Tina, poti avea si tu… O VACANTA PE CINSTE!