Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Corint Caiet de vacanta pentru clasa a II-a. Caleidoscop de vacanta... prin tara - Ana-Maria Canavoiu, Mihaela Carja, Elena Niculae, Corina Daciana Opritoiu, Manuela Negru Popescu

-15% nou
32,50 Lei 27,63 Lei

Editura: Corint

Autor: Ana-Maria Canavoiu, Mihaela Carja, Elena Niculae, Corina Daciana Opritoiu, Manuela Negru Popescu

Anul publicării: 2024

ISBN: 978-606-088-542-9

Cod Produs: 9786060885429 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Cuvant inainte
Caleidoscopului de vacanta… prin tara se constituie intr-o calatorie plina de aventuri, in care elevii sunt invitati sa descopere locuri de poveste din tara noastra. De pe varfurile inzapezite ale Bucegilor, poposind in paradisul din Delta Dunarii, plimbandu-se cu batrana mocanita pe Valea Vaserului sau urmarind spectacolul valurilor Marii Negre, fiecare tema ii va purta intr-o calatorie unica si plina de surprize.

In acelasi timp, in cadrul fiecarei teme elevii vor avea ocazia sa isi dezvolte competentele formate la scoala in orele de limba romana si de matematica, printr-o varietate de exercitii creative si provocatoare. De exemplu, vor intalni probleme de adunare si de scadere in timp ce exploreaza misterele Castelului Corvinilor sau ghicitori si jocuri de cuvinte in timp ce se plimba prin Gradina Botanica din Cluj-Napoca.

Asadar, parcurgand paginile acestui caiet de vacanta. elevii vor putea sa se bucure de o vacanta plina de invatare si distractie in mijlocul minunatiilor tarii noastre.
Ana-Maria Canavoiu – profesor invatamant primar, gradul didactic I, Scoala Gimnaziala Nr. 156, Bucuresti

Mihaela Carja – profesor invatamant primar, gradul didactic I, Scoala Gimnaziala Nr. 156, Bucuresti
Elena Niculae – profesor invatamant primar, gradul didactic I, Scoala Gimnaziala Nr. 156, Bucuresti
Corina Daciana Opritoiu – profesor invatamant primar, gradul didactic I, Colegiul National Pedagogic „Regina Maria”, Deva

Manuela Negru Popescu – profesor invatamant primar, gradul didactic I, Scoala Gimnaziala „Constantin Savoiu”, Targu Jiu

Lucrarea se constituie intr-o calatorie plina de aventuri, in care elevii sunt invitati sa descopere locuri de poveste din tara noastra. In cadrul fiecarei teme, elevii vor descoperi informatii interesante despre diferite zone geografice din Romania, dar, in acelasi timp, ei vor avea ocazia sa isi dezvolte competentele formate la scoala in orele de limba romana si de matematica, printr-o varietate de exercitii creative si provocatoare.

Asadar, elevii sunt invitati sa se bucure de o vacanta plina de invatare si distractie in mijlocul minunatiilor tarii noastre, parcurgand paginile acestui caiet de vacanta.

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!