Editura Gama Junior Animalele 3-5 ani. Activitati de zi cu zi

Anul publicării: 2017

ISBN: 978-606-824-834-9

Cod Produs: 9786068248349 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Contine activitati de recunoastere a animalelor dupa mediul in care traiesc si de diferentiere in functie de particularitatile lor (hrana, adapost, foloase pe care le ofera).

Acest caiet face parte din colectia „Activitati de zi cu zi”, care urmareste dezvoltarea copilului de-a lungul „copilariei mijlocii”, in perioada dintre 3 ani si 6 ani. In aceasta etapa a evolutiei sale, jocul trebuie sa fie activitatea principala – iar sarcinile propuse in caiete nu se abat de la acest principiu. Invatarea va deveni, astfel, o placere! Cu ajutorul cartii, copilul va invata sa coloreze si va descoperi lucruri interesante despre animale, natura si ecologie.

Activitati de zi cu zi este o colectie pentru prescolari care incurajeaza exersarea zilnica a cunostintelor intr-un mod ludic.

Cele zece titluri urmaresc dezvoltarea copilului de-a lungul „copilariei mijlocii”, in perioada dintre 3 si 6 ani. In aceasta etapa a evolutiei sale, jocul trebuie sa fie activitatea principala – iar sarcinile propuse in caiete nu se abat de la acest principiu. Invatarea va deveni, astfel, o placere!

Din aceeasi colectie mai fac parte: • Litere • Dezvoltarea limbajului • Culori, forme si marimi • Cifrele • Numere si gandire matematica • Logica, atentie si memorie 3-4 ani • Logica, atentie si memorie 5-6 ani • Stiintele naturii • Reguli de comportament