Editura Gama Junior Activitati pentru exersarea motricitatii fine • 3-5 ani. Rezolv fara ajutor!

Editura: Gama Junior

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-902-610-6

Cod Produs: 9786069026106 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Colectia Rezolv fara ajutor! este prima colectie de carti de activitati care incurajeaza autonomia copilului prin absenta cerintelor, care au fost inlocuite de pictograme intuitive. Explicati-i copilului semnificatia lor si aratati-i ca, in coltul fiecarei pagini, va gasi simbolurile care ii arata ce trebuie sa faca. Acolo unde activitatea implica lipirea abtibildurilor, culoarea de fundal a pictogramei corespunde culorii de fundal de pe coala de abtibilduri.

CONTINUT ACTIVITATI PENTRU EXERSAREA MOTRICITATII FINE • 3-5 ANI:
activitati pentru imbunatatirea preciziei;
activitati pregatitoare pentru scris;
activitati de pictura, desen sau decupaj;
pictograme de rezolvare;
abtibilduri.

De acum, nu mai trebuie sa stati langa copil si sa-i cititi ce trebuie sa faca. El se va descurca singur si va avea satisfactia ca a reusit sa duca la bun sfarsit sarcina fara ajutor, ceea ce ii va spori autonomia si increderea in fortele proprii. Cu ajutorul cartii de activitati, copilul isi va antrena logica si perspicacitatea. Cartea cu activitati este potrivita pentru copiii de 3-5 ani.

Din aceeasi colectie mai fac parte: • Activitati pentru dezvoltarea perspicacitatii • 3-5 ani • Activitati premergatoare citirii • 4-6 ani • Activitati cu numere si alte concepte matematice • 3-5 ani • Activitati pentru invatarea literelor • 3-5 ani • Activitati pentru exersarea puterii de concentrare • 3-5 ani
  • Activitati pentru exersarea motricitatii fine • 3-5 ani. Rezolv fara ajutor!

CONTINUT ACTIVITATI PENTRU EXERSAREA MOTRICITATII FINE • 3-5 ANI:
activitati pentru imbunatatirea preciziei;
activitati pregatitoare pentru scris;