Editura Paralela 45 Cum reducem hipertensiunea arteriala fara medicamente. Program de reducere a tensiunii arteriale. Identificarea si eliminarea factorilor de risc - Prof. Dr. Martin Middeke, Prof. Dr. Klaus Volker, Dr.

Editura: Paralela 45

Autor: Prof. Dr. Martin Middeke, Prof. Dr. Klaus Volker, Dr. Claudia Laupert-Deick

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-973-47-3265-4

Cod Produs: 9789734732654 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
GHID COMPLET DE MASURI ALTERNATIVE LA MEDICATIE

Scaderea hipertensiunii arteriale chiar si fara administrarea de medicamente este posibila in mai multe moduri. Prin urmare, masurile care nu necesita medicamente au un loc asigurat in tratamentul hipertensiunii. Tratamentul medicamentos imediat este necesar doar in putine cazuri. Scopul acestei carti este oferirea unui ajutor practic in terapia zilnica a hipertensiunii. Din multitudinea de posibilitati prezentate, cititorul ar trebui sa-si aleaga masurile potrivite si importante pentru el, cum ar fi pierderea in greutate in cazul unei supraponderabilitati, schimbarea dietei, sportul si activitatea fizica, gestionarea stresului si procedurile de relaxare. In plus, daca tensiunea arteriala este controlata prin auto-masurare, exista cele mai bune conditii pentru o scadere permanenta a valorilor.
  • Cum reducem hipertensiunea arteriala fara medicamente. Program de reducere a tensiunii arteriale. Identificarea si eliminarea factorilor de risc - Prof. Dr. Martin Middeke, Prof. Dr. Klaus Volker, Dr.

GHID COMPLET DE MASURI ALTERNATIVE LA MEDICATIE