Editura Curtea Veche Tup. Imposibil e doar un cuvant. Cartea I. Editia a III-a - Alex Donovici, Stela Damaschin-Popa

Editura: Curtea Veche

Autor: Alex Donovici , Stela Damaschin-Popa

Editia: a 3-a

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-44-0233-2

Cod Produs: 9786064402332 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Citind aceasta carte in care prinde viata o lume intreaga, plina de personaje dintre cele mai fascinante, o veti putea cunoaste pe Tup si va veti intalni cu toti prietenii ei fantastici. Inteleptul bufnitoi, corbul Tor, care isi invinge teama, domnul Fulger, melcul care poarta o biblioteca intreaga in cochilie si alti prieteni ai neinfricatei si inimoasei Tup ne invata o multime de lucruri.
  • Tup. Imposibil e doar un cuvant. Cartea I. Editia a III-a - Alex Donovici, Stela Damaschin-Popa

Alex Donovici (n. 30 iulie 1975) a absolvit, in 1994, liceul de matematica-fizica „Traian” din Deva. A urmat cursurile Facultatii de Litere Filosofie si Istorie a Universitatii de Vest – Timistoara, sectia Jurnalistica-Engleza. La finalizarea lor, in august 1998, a fost angajat la Pro TV Deva ca reporter, fiind detasat in septembrie 2000 la Bucuresti, unde lucreaza si acum ca Head of the News Desk. Prima carte publicata, Tup, IMPOSIBIL e doar un cuvant, a aparut in mai 2018. Au urmat Tup, Salvatoarea Iernii, O iarna de povesti (coautor), Tup si Padurea Incremenita, Tup, nu ai nevoie de aripi ca sa poti zbura, Intamplari Vindecatoare (coautor), Comoara lui Ben si Ale si sufletul cartilor.

Alex Donovici este, inainte de orice, tatal Alexandrei, o fetita frumoasa si tare isteata. Apoi, este sotul Cristinei Donovici, iar impreuna au pus bazele proiectului Povestile Cristinei, un site cu povesti audio, scrise de ei, pentru fetita lor.

Stela Damaschin-Popa ilustreaza carti pentru copii. A absolvit Facultatea de Arte Plastice, specializarea grafica, la Academia de Muzica, Teatru si Arte Plastice din Chisinau.