Editura Didactica Publishing House Prima mea carte de sah - Jessica E Prescott

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-048-497-4

Cod Produs: 9786060484974 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Odata ce ai inteles cum se face, exista o multime de activitati distractive care te vor ajuta sa devii un jucator mai bun!

Fiecare activitate din aceasta carte este ordonata, in functie de abilitati, pe nivelurile unu, doi sau trei (vezi mai jos), astfel incat atunci cand te simti pregatit, sa le incerci. In plus, la pagina 13 vei putea cerceta un glosar care explica termenii specifici jocului de sah.

Pagina dupa pagina, vei invata o multime de lucruri interesante, iar la final vei reusi sa-i invingi foarte repede pe tatal sau pe mama ta, pe bunicul sau un prieten! Uneori vei castiga, alteori vei pierde... Insa, nu uita sa fii mereu un bun adversar si sa bati palma sau sa strangi mana partenerului la finalul fiecarui joc.

Jessica E Prescott este profesor cu experienta in educatia din scoala primara, pasionata de promovarea educatiei din domeniul STEM. Aceasta scrie in mod regulat articole, vorbeste despre domeniul STEM si prezinta diferite activitati si bloguri pe site-ul ei www.howtostem.co.uk. Emily detine o diploma de master in educatie de la Universitatea Cambridge si, pentru a impartasi cunostinte stiintifice, a lucrat, de asemenea, in cadrul sistemului de educatie din SUA.