Editura Gama Meserii. EduCard junior +. Carti de joc educative 3-5 ani

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-973-149-484-5

Cod Produs: 9789731494845 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
CONTINUT EDUCARD JUNIOR PLUS • MESERII:
25 de carduri cu personaje care ilustreaza diverse meserii;
25 de carduri cu obiecte legate de respectivele meserii.

Cu ajutorul lor, copilul va descoperi cateva dintre cele mai des-intalnite profesii si va afla prin ce se caracterizeaza fiecare. Jocurile propuse au diferite grade de dificultate. Jocul de inteligenta contine 3 grade de dificultate, in functie de capacitatea de invatare a copilului.

La primul grad, copilul va separa cardurile cu obiecte de cele cu personaje. Apoi, parintele va aseza 5 carduri cu persoanje si ii va pune intrebari copilului despre meseriile acestora, iar copilul trebuie sa raspunda indicand cardul cu personajul potrivit.

La al doilea grad, se intind pe masa cardurile cu obiecte. Din teancul de carduri cu personaje, copilul va lua cate un card pe rand si va numi meseria pe care o are personajul, apoi va potrivi cardul peste cel cu obiectul potrivit.

La gradul al treilea, doi jucatori primesc cate 4 carti, iar alte 4 se intorc cu fata in sus, in mijloc. Scopul este de a face cat mai multe perechi personaj-obiect. Mai intai, jucatorul verifica daca are deja perechi, iar apoi se dau carti jos. Daca niciun jucator nu mai are carti in mana, se incepe o noua runda. Castiga cine a facut cele mai multe perechi.

Cu ajutorul acestor carduri, copilul nu doar ca va afla mai multe despre meserii, dar isi va dezvolta si capacitatea de concentrare, atentia, memoria, perspicacitatea, logica si va invata sa socializeze. Pachetul face parte din colectia „EduCard Junior Plus”, dedicat copiilor de 3-6 ani”.

Din aceeasi colectie mai fac parte: • Limba engleza • Limba germana • Alfabetul • Ghicitori • Instrumente
CONTINUT EDUCARD JUNIOR PLUS • MESERII:
25 de carduri cu personaje care ilustreaza diverse meserii;
25 de carduri cu obiecte legate de respectivele meserii.