Editura Corint Jocuri cu imagini - Sarah Khan

Anul publicării: 2016

ISBN: 978-973-128-695-2

Cod Produs: 9789731286952 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Editura Corint Junior va propune pentru perioada de vacanta, o carte cu care iti poti petrece timpul liber alaturi de copilul tau, punandu-va amandoi mintea la contributie cu o serie de Jocuri cu imagini. Cartea se adreseaza copiilor peste 9 ani si face parte din categoria nonfictiune, Jocuri si activitati.

Testeaza-ti spiritul de observatie in joaca! Perfecta pentru calatorii lungi si zile ploioase, aceasta carte contine jocuri amuzante, puzzle-uri si o sumedenie de activitati, care iti vor pune la incercare spiritul de observatie si agerimea mintii.

Exploreaza piramide, joaca-te cu martienii, coloreaza si distreaza-te cat cuprinde cu aceste jocuri pline de imaginatie, apoi verifica raspunsurile la sfarsit. Iar daca te joci cu un prieten, distractia este de doua ori mai mare.