Editura Gama Grammar for kids: the Verb. English is fun. Limba engleza pentru ciclul primar. Volumul 2 - Constantin Paidos, Cristina-Dana Paidos

Editura: Gama

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-973-149-919-2

Stoc limitat
Cod Produs: 9789731499192 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Grammar for Kids este un manual de limba engleza pentru ciclul primar, redactat in doua volume. Acest volum este dedicat verbului, in timp ce primul volum trateaza substantivul, articolul nehotarat, pronumele, adjectivul, numeralul si prepozitiile. Notiunile teoretice se regasesc in casete explicative, iar sarcinile interactive provoaca elevul sa scrie raspunsurile.

Cele peste 150 de exercitii integreaza toate cele patru abilitati lingvistice esentiale: ascultare, vorbire, citire si scriere. Manualul se poate folosi deopotriva de cadrele didactice, dar si de parinti, care se pot substitui profesorului si pot transforma „lectiile” intr-o joaca educativa.

Colectia English is Fun reuneste carti de invatare a limbii engleze, cu explicatii succinte si ilustratii atragatoare, semnate de profesori cu experienta. Cartea cu activitati il ajuta pe copil sa isi imbogateasca vocabularul limbii engleze si sa isi imbunatateasca cunostintele gramaticii, fiind un instrument bun pentru pregatirea lectiilor.

Din aceeasi colectie mai fac parte: • Grammar made easy. Limba engleza pentru gimnaziu • Grammar for kids. Volumul 1