Editura ALL Atlasul lumii. Editia a III-a necartonat - Constantin Furtuna

ISBN: 978-606-587-542-5

Cod Produs: 9786065875425 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Editie revizuita si adaugita

Atlasul lumii realizat de Constantin Furtuna reprezinta instrumentul ideal pentru studiul geografiei. In editia de fata au fost incluse cele mai noi statistici disponibile la nivel national si international in 2020.

Atlasul contine peste 100 de pagini de harti fizice si politice, cu date precise, aduse la zi. Elevii vor descoperi atat notiuni de baza despre mediul inconjurator, cat si informatiile necesare pentru aprofundarea materiei. De asemenea, atlasul le este util tuturor celor pasionati natura sau calatorii, dar si cititorilor interesati de geografie sau geopolitica, dezvaluind notiuni complexe de relationare regionala.

Autorul a dedicat Romaniei un tronson special, care cuprinde harta administrativa a tarii si harta fizica detaliata. De asemenea, vecinii Romaniei si zona balcanica beneficiaza de atentie sporita. Regiunile cu o importanta geopolitica in crestere, precum Caucazul si Asia Centrala, sunt prezentate in detaliu.
  • Atlasul lumii. Editia a III-a necartonat - Constantin Furtuna

Editie revizuita si adaugita