Editura Leda Edge Pe cand credeam in sirene - Barbara O’Neal

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-088-355-5

Cod Produs: 9786060883555 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Se credea ca sora ei este moarta de cincisprezece ani, dar, intr-o zi, o vede la televizor, la stiri...

Josie Bianci si-a pierdut viata cu mult timp in urma intr-un atac terorist din Franta. Disparuta pentru totdeauna! Cel putin asa credea sora ei, Kit, medic la Urgente in Santa Cruz, SUA. Este nevoie insa de doar cateva secunde sfasietoare pentru ca lumea lui Kit sa se intoarca rapid cu susul in jos. Un reportaj televizat despre un incendiu izbucnit intr-un club din Auckland surprinde imaginea unei femei care se strecoara prin fum si daramaturi. Asemanarea acesteia cu Josie este incredibila. Si totusi, nu poate fi vorba doar de o coincidenta! Odata cu aceasta stranie descoperire, isi fac loc si valuri de sentimente – durere, mahnirea de a fi pierdut pe cineva si furie –, pe care Kit are in sfarsit sansa sa le domoleasca, dand de urma surorii care traieste in minciuna.

Ajunsa in Noua Zeelanda, Kit isi incepe calatoria in trecut, amintindu-si de zilele petrecute pe plaja cu Josie. De adolescentul cu probleme care a devenit parte din familia lor. De trauma care le-a bantuit pe Kit si Josie toata viata.

Daca cele doua surori au de gand sa isi mai acorde o sansa, nu o pot face decat dezgropand secrete de odinioara si confruntandu-se cu un adevar devastator care le-a tinut departe una de cealalta prea mult timp. Insa, pentru a-si reconstrui relatia, Kit si Josie ar putea sa piarda totul.
Barbara O’Neal este autoarea a douasprezece romane de fictiune pentru femei, printre care amintim The Art of Inheriting Secrets, How to Bake a Perfect Life si The All You Can Dream Buffet. Cartile sale au fost recompensate cu numeroase premii literare si au fost publicate in tari precum Franta, Polonia, Australia, Turcia, Italia, Germania si Brazilia.

Barbara este pasionata de calatorii si de gatit, si a descoperit coasta Oregonului in timpul pandemiei, intr-o drumetie cu sotul ei. Acum locuieste pe acea coasta stancoasa, intr-o casa aflata pe plaja, si isi scrie cartile dintr-o camera cu priveliste spre mare. Autoarea traieste alaturi de sotul ei, un atlet de anduranta din Anglia, care jura ca nu-si va pierde niciodata fermecatorul accent britanic, si de pisicile si cainii lor.

Doua surori, un ocean de minciuni si o calatorie in cautarea adevarului!

Roman tradus in peste 21 de limbi, bestseller Amazon Charts, Washington Post, Wall Street Journal, USA Today