Editura ALL Foxcraft. Cartea I. Vulpile malefice - Inbali Iserles

Anul publicării: 2017

ISBN: 978-606-8578-88-0

Cod Produs: 9786068578880 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Aventuri fantastice din misterioasa lume a vulpilor Paseste cu grija in Tara FOXCRAFT, traversata de Raul Furios! Pregateste-te sa strabati tinuturi intunecate, paduri adanci, mlastini si tancuri de gheata in incercarea de a dezlega secretele FOXCRAFT-ului.

Isla si fratele ei, Pirie, sunt doua vulpi tinere care traiesc in vecinatatea pamanturilor locuite de oameni, luptandu-se, jucandu-se si dezmierdandu-se in voie. Pot fi auziti adeseori inganand cantecelul din copilarie care ii dadea fiori bunicii lor: „Vulpe nebuna, vulpe rea, inc-o vulpe moarta!”.

Intr-adevar, viata unei vulpi este plina de pericole, dar Isla invata abilitati misterioase menite s-o ajute sa supravietuiasca. Pana cand s-a produs inevitabilul... Intr-o zi, cand s-a intors acasa, si-a gasit barlogul cuprins de flacari, iar familia – nicaieri. Pentru ca niste vulpi ciudate ii dadeau tarcoale, Isla a fost fortata sa fuga, ajungand astfel in lumea rece si cenusie a oamenilor.

Acum, vulpita este nevoita sa supravietuiasca pe aceste meleaguri stranii, impregnate de mirosul mortii, unde un inamic nemilos este permanent pe urmele ei. Pentru a ramane in viata, Isla va trebui sa deprinda mestesugul vulpesc – o arta straveche prin care vulpile isi pot schimba infatisarea.
  • Foxcraft. Cartea I. Vulpile malefice - Inbali Iserles

Inbali Iserles este o scriitoare de succes si o mare iubitoare de animale. Prima ei carte, „The Tygrine Cat”, a fost premiata in 2008 cu Calderdale Children’s Book of the Year Award in Marea Britanie. Seria de romane de aventuri pentru copii „Foxcraft” a debutat in 2015 si a ajuns acum la al treilea volum. Inbali este una dintre autoarele din spatele pseudonimului Erin Hunter; a contribuit la crearea seriei „Supravietuitorii”, aflata pe lista „New York Times” a celor mai vandute titluri. Inbali locuieste in Cambridge, Marea Brianie, alaturi de familie, din care face parte si principala ei sursa de inspiratie, Michi, animalutul care arata ca o vulpe polara si se comporta ca o pisica, dar este de fapt caine.