Editura Curtea Veche Introvertitul la intalnire. Un ghid practic - Courtney Geter

Editura: Curtea Veche

Autor: Courtney Geter

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-44-1507-3

Cod Produs: 9786064415073 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Poate crezi ca doar personalitatile extrovertite au succes in cautarea unui partener. Nimic mai fals: daca esti introvertit nu inseamna ca nu poti avea o relatie romantica. Trebuie doar sa inveti sa-ti folosesti calitatile in avantajul tau.

Vei descoperi in aceasta carte metode care te vor ajuta sa iti cunosti si sa iti valorifici resursele, pentru a crea legaturi romantice armonioase.

Ce este introversiunea?

Vei afla care sunt trasaturile introvertitului si ce puncte forte are. Vei intelege de ce se confrunta cu anumite probleme si vei sti cum sa combati prejudecatile legate de acest tip de personalitate.

Studii de caz

Scenariile prezentate iti vor demonstra ca este posibil sa-ti folosesti calitatile de introvertit pentru a te descurca in diverse situatii sociale.

Strategii pentru succes

Cartea contine tehnici de comunicare si de conectare in cuplu, de la sugestii despre locurile in care sa-ti dai intalnire cu cineva pana la exemple de conversatii. Sfaturile sunt utile si pentru interactiunile online.
  • Introvertitul la intalnire. Un ghid practic - Courtney Geter

COURTNEY GETER este terapeuta de cuplu si familie, avand si o specializare in terapia sexuala. Si‑a luat licenta in domeniul dezvoltarii copilului si familiei la University of Georgia si a absolvit un master de terapie de cuplu si familie la Drexel University. Formarea in terapia sexuala a urmat‑o la American Association of Sexuality Educators, Counselors, and Therapists. Este fondatoarea organizatiei Atlanta Therapeutic Collective, un grup de practicieni care ofera servicii de terapie sexuala si consiliere relationala. A infiintat si Papaya Parties, care organizeaza seminare si diverse alte evenimente pe tema sexualitatii. Este membra a American Association for Marriage and Family Therapy si a LGBTQ Therapist Resource. Este creatoarea si producatoarea podcastului Let’s Talk Sex, prin intermediul caruia abordeaza subiecte interesante legate de sexualitate. Informatii despre activitatea ei se gasesc pe site‑urile SexAndRelationshipTherapist.com si AtlantaTherapeuticCollective.com si pe Instagram @SexTherapistAtl.

Fii tu insuti si bucura-te de iubire si de relatii sanatoase!