Editura Corint Religie. Cultul Ortodox. Caietul elevului clasa a III-a, semestrul I - Cristina Benga, Aurora Chiachir, Niculina Filat, Mihaela Ghitiu, Ioana Niculae

Editura: Corint

Autor: Cristina Benga, Aurora Chiachir, Niculina Filat, Mihaela Ghitiu, Ioana Niculae

Anul publicării: 2015

ISBN: 978-606-866-886-4

Cod Produs: 9786068668864 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Acest caiet este un auxiliar conceput cu respectarea programei scolare si a structurii manualului aprobat de Ministerul Educatiei si Cercetarii Stiintifice.

Caietul elevului pentru clasa a III-a este impartit in unitati de invatare organizate ca in manual. Competentele specifice sunt atinse prin exercitii variate, care completeaza situatiile diverse de invatare propuse elevilor: jocuri de rol, activitati practice, abordari interdisciplinare.

Rubricile din caiet – Sa intelegem textul, Sa ne imbogatim vocabularul, Sa aplicam – au drept scop aprofundarea textelor propuse ca suport in manual si completarea acestora. Paginile de recapitulare si evaluare de la finalul unitatilor de invatare au rolul de a fixa si evalua cunostintele dobandite.

Utilizarea acestui auxiliar ii va ajuta pe elevi sa descopere si sa se apropie mai mult de frumusetea credintei in Dumnezeu.
  • Religie. Cultul Ortodox. Caietul elevului clasa a III-a, semestrul I - Cristina Benga, Aurora Chiachir, Niculina Filat, Mihaela Ghitiu, Ioana Niculae

Cristina Benga – profesor gradul didactic I, Colegiul German Goethe din Bucuresti, doctor in stiintele educatiei.

Aurora Ciachir – profesor gradul didactic I, Scoala Gimnaziala nr. 56 din Bucuresti.

Niculina Filat – profesor gradul didactic I, Colegiul National „Iulia Hasdeu” din Bucuresti.

Mihaela Ghitiu – profesor gradul didactic I, Colegiul National „Ion Neculce” din Bucuresti.

Ioana Niculae – profesor gradul didactic I, Scoala Gimnaziala nr. 198 din Bucuresti.