Editura Corint Muzica si miscare. Manual pentru clasa a III-a - Emil Pantelimon-coordonator, Angelica Baciu, Simona Haideu, Silvia Maxim, Anna Ungureanu, Cezar-Mihail Verlan

Editura: Corint

Autor: Emil Pantelimon-coordonator, Angelica Baciu, Simona Haideu, Silvia Maxim, Anna Ungureanu, Cezar-Mihail Verlan

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-95275-0-4

Cod Produs: 9786069527504 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
EMIL PANTELIMON (coordonator) – manager al Corului National de Camera „Madrigal - Marin Constantin”, a coordonat in ultimii 18 ani nenumarate programe educationale si culturale. Viziunea sa inovatoare influenteaza zeci de mii de copii din toata tara, prin intermediul Programului National Cantus Mundi.

ANGELICA BACIU – artist liric in Corul National de Camera „Madrigal - Marin Constantin”, dirijor de coruri de copii si formator in cadrul Programului National Cantus Mundi; autoare si coordonatoare a numeroase cursuri si webinarii de educatie muzicala.

SIMONA HAIDEU – artist liric si director al sectiei Cor in cadrul Corului National de Camera „Madrigal - Marin Constantin”, maestru de studii canto si formator in cadrul Programului National Cantus Mundi.

SILVIA MAXIM – artist liric in Corul National de Camera „Madrigal - Marin Constantin” si dirijor de coruri de copii, formator de dirijori de coruri de copii si profesori de educatie muzicala in cadrul Programului National Cantus Mundi, profesor de educatie muzicala la Scoala Europeana Bucuresti si dirijor al Corului „Seb” si al Corului Bisericii Sf. Nicolae.

ANNA UNGUREANU – doctor in muzica, dirijor principal al Corului National de Camera „Madrigal – Marin Constantin”, director artistic al Programului National Cantus Mundi, formator care inspira generatiile viitoare de dirijori de cor din Romania.

CEZAR-MIHAIL VERLAN – dirijor secund al Corului National de Camera „Madrigal – Marin Constantin”.