Tendinţe actuale în cercetarea aplicativă

• Autor:

• Editura: Editura Universitară

ISBN: 978-606-591-281-6

• Anul publicării:

Ediţia: I

1740 RON

Disponibilitate: stoc epuizat

Acest produs nu este pe stoc momentan.

Despre autor

Raluca Sassu

Raluca Sassu este conferentiar univ. dr. la Universitatea “Vasile Blaga” din Sibiu, catedra de psihologie. Este doctor in psihologie, titlu obtinut in urma sustinerii tezei “”Comunicarea verbală în procesul instructiv – educativ. O abordare psihocibernetică”. Teza a pus în discuție aspecte deosebit de importante ale comunicării didactice în învățământul primar și gimnazial, din perspectivă psihologică, introducând conceptul de rație optimă de informație. Este autor si co-autor a numeroase carti si articole de specialitate. La Editura Universitara a publicat: Cercetarea moderna in Psihologie. Studii psihologice actuale, Cercetarea Psihologică Modernă: Direcții și perspective. Studii și cercetări actuale în psihologie, Cercetarea Psihologică Modernă: Direcții și perspective. Abordări actuale în psihologia aplicată.

Brate Adrian

Te-ar mai putea interesa şi..

Promoţii

GHIDUL LEGISLATIV-FISCAL AL MICULUI ÎNTREPRINZĂTOR