Editura Leda Edge Uneltiri intunecat. Volumul II. Stapanul umbrelor - Cassandra Clare

Editura: Leda Edge

Autor: Cassandra Clare

Anul publicării: 2017

ISBN: 978-606-793-232-4

Stoc limitat
Cod Produs: 9786067932324 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Ti-ai da sufletul-pereche in schimbul sufletului tau?

Emma Carstairs a aflat ca dragostea pe care o impartaseste cu parabatai-ul ei, Julian Blackthorn, nu este numai interzisa, dar ii poate distruge pe amandoi. Stie ca ar trebui sa fuga cat mai departe de Julian. Dar cum poate face asta cand familia Blackthorn este amenintata din toate partile? Singura lor speranta este Cartea Neagra a Mortii, un tom de magie avand o putere cumplita. Toata lumea o vrea. Dar numai cei din familia Blackthorn o pot gasi.

Izbanda poate veni cu un pret pe care Julian si Emma nici nu si-l imagineaza, unul ce va aduce cu sine o judecata a sangelui care ar putea avea repercusiuni pentru tot si toti cei pe care ii iubesc ei cel mai mult.
CASSANDRA CLARE este autoarea bestsellerurilor nr. 1 New York Times si USA Today Doamna de la Miezul Noptii, Stapanul Umbrelor si Regina Aerului si a Intunericului, ca si a seriei INSTRUMENTE MORTALE si a trilogiei DISPOZITIVE INFERNALE, bestselleruri internationale. A mai scris, impreuna cu Sarah Rees Brennan si Maureen Johnson, Cronicile lui Magnus Bane, iar cu Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson si Robin Wasserman, Povesti de la Academia Vanatorilor de Umbre. De asemenea, este coautoare, impreuna cu sotul sau, Joshua Lewis, a The Shadowhunter’s Codex si, impreuna cu Holly Black, a seriei SCOALA DE MAGIE MAGISTERIUM (publicata la Corint Junior). Cartile ei s-au vandut in peste 50 de milioane de exemplare in toata lumea si au fost traduse in mai bine de 35 de limbi, fiind ecranizate intr-un film de lungmetraj, Instrumente Mortale: Orasul Oaselor, si un serial TV, Shadowhunters. In prezent, Cassandra Clare locuieste in statul Massachusetts.

Vizitati site-ul cassandraclare.com. Aflati mai multe despre lumea vanatorilor de umbre pe site-ul shadowhunters.com.

Ti-ai da sufletul-pereche in schimbul sufletului tau?