Editura Curtea Veche Pisici. Seria scrisori remarcabile - Shaun Usher

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-44-1336-9

Cod Produs: 9786064413369 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Stramoasele vedetelor incontestabile ale site-ului YouTube si ale retelelor de socializare se aduna in acest volum pentru o altfel de reprezentatie, sofisticata si cu parfum de epoca. Efectul gratiei lor naturale si al comportamentului lor imprevizibil si caraghios este studiat in aceste misive ale unor personalitati istorice, care uneori le fac declaratii de dragoste inflacarate. Nu lipsesc, fireste, surprizele cu care ne-au obisnuit companioanele noastre indragite.
  • Pisici. Seria scrisori remarcabile - Shaun Usher

Shaun Usher este scriitor britanic si detinatorul popularelor bloguri lettersofnote.com si listsofnote.com. Ii place sa colectioneze scrisori vechi si carti frumoase si isi petrece timpul cautand corespondenta si intocmind liste de lucruri pe care sa le impartaseasca cu ceilalti. In 2009, pasiunea sa pentru scrisori vechi s‑a concretizat in lansarea website‑ului lettersofnote.com, un muzeu online vizitat de peste o suta de milioane de ori. Acestea au fost publicate patru ani mai tarziu, intr‑o serie tematica, devenita in scurt timp bestseller. Usher locuieste in Manchester impreuna cu sotia sa, Karina, si cei doi baieti ai lor.

Seria include scrisori expediate de: Nikola Tesla, Elizabeth Taylor, Charles Dickens, Anne Frank, T.S. Eliot, Raymond Chandler, Florence Nightingale, Jack Lemmon si multi altii.

O superba colectie care ar trebui sa incante pe oricine. Odata ce ai inceput sa citesti, pur si simplu uiti de tine.

Library Journal
Un superb cadou de Craciun!

The Sunday Times
Cine si-ar fi inchipuit ca atatea celebritati au ticluit scrisori despre pisicile lor?

Quiet Fury Books
O comoara de bufonerie si o carte desavarsita.

Le Figaro