Editura Publica De garda-n noaptea de Craciun. Jurnalul sarbatorilor petrecute in spital de autorul bestsellerului "O sa va cam usture" - Adam Kay

Editura: Publica

Autor: Adam Kay

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-722-417-7

Cod Produs: 9786067224177 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Craciunul bate la usa, carnatii au fost afumati…, dar milioane de angajati din sistemul de sanatate merg la munca. In acest cadou perfect pentru oricine a calcat vreodata pragul unui spital, Adam Kay face o incursiune in jurnalele sale, oferindu-ne o privire dincolo de perdeaua sanitara, una pe cat de amuzanta, pe atat de infioratoare, dar mereu emotionanta.

De garda-n noaptea de Craciun este o declaratie de dragoste pentru toti cei care-si petrec sarbatorile in linia intai, aducand pe lume copii sau extragand din diverse orificii cele mai neasteptate obiecte. In cea mai frumoasa perioada a anului!

Cadoul perfect pentru Craciun. Plin de situatii amuzante. Carticica asta sigur ii va binedispune pe cititorii care o vor gasi sub brad. — The Times

Putin spus ilar… O continuare de dimensiuni reduse, dar cu o compozitie perfecta a cartii O sa va cam usture, aceasta pastila de buna dispozitie cu iz de Craciun continua sa aduca in prim-plan umorul negru si munca dedicata a celor din sistemul medical. — Stylist

Un instantaneu de umanitate amuzant si patrunzator. — Radio Times

O sa radeti cu lacrimi. — Good Housekeeping

Ilara si emotionanta. — Irish Times

Combinatia unica a lui Kay de informatii din culisele medicale, umor si cinism. — Daily Mirror

Humour Book of the Year 2019 Sunday Times
ADAM KAY este comediant premiat si autor al bestsellerului care a vandut milioane de exemplare, O sa va cam usture. Inainte de a deveni scriitor a lucrat ca medic junior, ceea ce ar trebui sa fie destul de evident de-acum. Traieste in Oxfordshire.

Un instantaneu de umanitate amuzant si patrunzator. — Radio Times

O sa radeti cu lacrimi. — Good Housekeeping