Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Corint Coronavirus 2020. Inamicul nevazut. Povesti din Wuhan

34,90 Lei 29,67 Lei

Editura: Corint

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-79376-5-7

Cod Produs: 9786067937657 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Download (1)
  • Cuvant inainte
Unul din primele volume despre lupta impotriva epidemiei coronavirusului, care isi propune sa ofere cititorilor din tara si din strainatate o imagine cat se poate de realista a eforturilor chinezilor de a invinge acest flagel.

Declaratii, articole, fotografii, relatari personale sunt marturii de netagaduit ale curajului si determinarii locuitorilor din Wuhan care au ramas aici dupa inchiderea lui. Este povestea emotionanta a celor care si-au continuat munca pentru a mentine functionarea normala a orasului: cadre medicale care au sfidat amenintarea virusului pentru a salva vieti, arhitecti si constructori care au contribuit la ridicarea spitalului Huoshenshan in doar zece zile si multi alti oameni obisnuiti din intreaga tara care si-au oferit sprijinul.

Cartea dezvaluie, totodata, mesajele de incurajare si ajutoarele umanitare venite din toate colturile lumii, fiind astfel un tribut adus tuturor celor care s-au alaturat luptei.
  • Coronavirus 2020. Inamicul nevazut. Povesti din Wuhan

www.editurauniversitara.ro

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!