Editura Curtea Veche Conducta de milioane. Editia a V-a - Burke Hedges

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-44-0133-5

Cod Produs: 9786064401335 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Oamenii traiesc de la un salariu la altul, muncind din ce in ce mai mult, numai pentru a-si asigura lucrurile necesare supravietuirii. De ce? Pentru ca au cazut in capcana de a-si da timpul pe bani. Acesta este modelul pe care ni l-au aratat parintii nostri si in care am ajuns sa credem orbeste.

Nu ne-au invatat insa ca exista o alternativa: aceea de a munci o data si a fi platiti permanent, construind conducte de venit suplimentar. Pentru ca toti dispunem de resursa numita timp, eforturile noastre se pot concentra asupra valorificarii si transformarii acestuia in resurse financiare. Daca la aceasta ecuatie adaugam puterea internetului, reusita afacerii e sigura.

Metoda oferita de Hedges a fost testata de acesta de a lungul timpului, iar rezultatele sale sunt uimitoare. Poti lucra la construirea propriei tale conducte, ca, apoi, aceasta sa pompeze in conturile tale un venit permanent.

Aceasta carte va fi ghidul tau. Ea va fi vocea care te va indruma, iti va arata ce sa faci si cum sa faci, te va motiva sa nu te opresti, astfel incat sa dobandesti toate cunostintele si ambitia necesare pentru a construi conducta de milioane la care pana acum, poate, indrazneai doar sa visezi.
  • Conducta de milioane. Editia a V-a - Burke Hedges

Burke Hedges provine dintr‑o familie de imigranti latinoamericani, care au decis sa traiasca in Statele Unite ale Americii dupa instaurarea dictaturii de stanga a lui Fidel Castro.

Dupa absolvirea Facultatii de Drept, Burke s‑a hotarat sa‑si dezvolte propria afacere. In prezent, el conduce o serie de companii care se dezvolta rapid in zona Tampa Bay.

Este autorul a numeroase volume, printre care se numara bestsellerul Who Stole the American Dream?, editat in peste un milion de exemplare. La Curtea Veche Publishing, au aparut cartile: Afirma‑te sub propria firma (2001), afacerea‑de‑vis.com (2003), De la lectura la bani (2004), Fii propriul tau sef! (2005) si Marketing la indigo (2007).

Burke Hedges s‑a dedicat raspandirii mesajului liberei initiative si al dezvoltarii personale prin sustinerea de discursuri motivationale in cadrul unor conferinte si prin carti.